Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, 09.12.2018, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1665

Jan Šneler • nedjelja, 09.12.2018.

Prije tjedna u kojem ga čekaju dva posljednja susreta ove godine, Dinamo je u sklopu 17. kola HT Prve lige gostovao u Zaprešiću. Popularni Div iz predgrađa nije opravdao taj nadimak i bio je podređen veći dio susreta, a utakmicu su svakako obilježile sjajne škarice Brune Petkovića.

Marko Vukčević
64'
14
Steven Peter Luštica
64'
34
Juraj Ljubić
83'
Samir Toplak
34
(do 81')
92
(do 77')
Nenad Bjelica

U prvih petnaestak minuta susreta nismo vidjeli puno toga. Tek jedan pokušaj Nikole Mora iz 11. minute kada je s velike distance iz slobodnog udarca htio iznenaditi vratara Intera. U 21. minuti, Inter je imao odličnu priliku. Goodness Ajayi je iskoristio nepažnju Petra Stojanovića, lijepo prošao po boku, no na njegov oštri ubačaj nitko od domaćih igrača nije natrčao.

Minutu kasnije, Dinamo je došao do vodstva. Pucao je s ruba šesnaesterca Damian Kadzior, njegov udarac dotaknuo je Interova braniča i tako prevario vratara Mladena Matkovića. Modri su bili sve bolji u tim trenucima. U 26. minuti Amer Gojak silovito je tukao malo preko gola, da bi minutu kasnije na ubačaj Kadziora, Petković glavom tukao kraj gola.

Inter se većinom branio u prvih pola sata, teško je uspijevao povezati linije, ali u 31. minuti mogli su doći do izjednačenja. Ponovno je pogriješio Stojanović, sve sam odradio Nikola Rak koji je silovito tukao u prvu vratnicu, ali Danijel Zagorac je bio na mjestu i skrenuo je loptu u korner.

Do kraja prvog dijela većih prilika nije bilo i Dinamo je vrlo mirno kontrolirao susret. U nastavak susreta, Inter je krenuo odlučnije, očito je Samir Toplak rekao svojim igračima da moraju preuzimati više rizika, no već nakon pet minuta svi planovi su pali u vodu. Neoprezno je reagirao Jasmin Čeliković te je bio prisiljen na prekršaj na Petkoviću. Sudac Damir Batinić mu je odmah pokazao žuti karton koji mu je bio drugi te je Inter na početku drugog dijela ostao s igračem manje.

Bilo je jasno da će Inter teško nešto napraviti s desetoricom igrača, a u 60. minuti sve nade u moguće iznenađenje pale su u vodu. Sjajno su kombinirali gosti, odlično je reagirao Mario Šitum, a u šesnaestercu je još jednom fantastično reagirao Petković koji je vrlo efektnim škaricama zakucao loptu u mrežu.

Kad su već ostali bez igrača i primili drugi pogodak, domaći su ostali i bez glavnog trenera. Zbog žestokog prigovora nakon jednog prekršaja, Batinić je poslao Toplaka na tribine. Dvije minute nakon toga, u 69. minuti Dinamo je mogao potpuno dotući goste. Luka Menalo, koji je ušao u igru tri minute ranije bio je u stopostotnoj šansi, no njegov udarac otišao je daleko iznad gola.

Dinamo je imao sigurno vodstvo, nastavljao je s napadima, no do novog gola nisu stigli. Što se tiče Intera, ne može se reći da domaći nisu pokušavali napraviti neku konkretniju akciju, ali što vrlo pokretljiv Dinamo, što nedostatak kvalitete onemogućavali su ih u tome.