Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.12.2018.

Odigrana su još tri susreta 15. kola Serie A, a Hrvati u poslijepodnevnom terminu nisu upisali nastup, svi su ostali na klupi...

Chievo i dalje ne zna za pobjedu i jedina je momčad koja nije uspjela trijumfirati ove sezone u Serie A, ali ubilježio je već šesti remi. U gostima je iznenadio Parmu koja je propustila priliku za napredak na ljestvici čak do šestog mjesta gdje je mogla doći s ovom pobjedom.

U ovom dvoboju gosti iz Verone čak su i vodili od početka drugog dijela kada je Poljak Mariusz Stepinski zabio za vodstvo, ali u 53. minuti krasnim golom iz slobodnog udarca Bruno Alves poravnao je na 1:1.

Parma je do kraja susreta bila bolja, imala je i igrača više od 74. minute zbog drugog žutog kartona Fabija Depaolija, ali do pogotka nije uspjela doći i susret je okončan podjelom bodova. Adrian Šemper ostao je na klupi svih 90 minuta.

Očekivanu pobjedu upisala je Atalanta koja je u Udinama slavila s 3:1. Briljirao je Duvan Zapata koji je postigao hat-trick i predvodio Atalantu do važne pobjede.

Strijelac za domaćina bio je Kevin Lasagna koji je u 12. minuti poravnao na 1:1, ali u nastavku susreta Zapata je s još dva gola donio pobjedu gostima iz Bergama.

Bivše Hajdukove mlade zvijezde Andrija Balić i Mario Pašalić ostali su na klupi cijeli susret.

Empoli je potvrdio dobru formu, a Bologna lošu u međusobnom dvoboju na stadionu Carlo Castellani. Domaćin je pobijedio s 2:1 i tako nastavio seriju utakmica bez poraza dok je Bolognin niz utakmica bez pobjede također produžen.

Od desete minute Empoli je vodio golom Francesca Caputa, ali prije odlaska na odmor Andrea Poli poravnao je na 1:1. Sve je mirisalo na remi do 80. minute kada Antonio La Gumina zabija za 2:1 i tri boda Empolija.