Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, 09.12.2018, 17:30 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1653

Petar Jenjić • nedjelja, 09.12.2018.

Pretposljednja utakmica 17. kola HT Prve lige otišla je na stranu Osijeka koji je slavio na gostovanju kod Gorice nakon preokreta sa 2:1...

Nakon prolaska u polufinale Kupa nogometaši Osijeka vratili su se pobjedama u domaćem prvenstvu. Gostovanje kod Gorice momčad Zorana Zekića odradila je uspješno te tako na najbolji mogući način uzvratila za poraz u prvoj međusobnoj utakmici iz Gradskog vrta.

Osječani su došli do pobjede rezultatom 2:1 nakon što je domaćin prvi stigao do vodstva. Deveto je ovo slavlje Osijeka ove sezone, dok je Gorici ovo sedmi poraz, a treći uzastopni.

Prva prijetnja stigla je s osječke strane u 10. minuti, iz slobodnog je udarca pucao Petar Bočkaj, ali Kristijan Kahlina obranio je njegov pokušaj. Samo minutu kasnije Goričani dolaze do vodećeg pogotka.

Mile Škorić u dvoboju sa suparnički igračem izgubio je loptu, nakon čega je Lukasz Zwolinski proigrao Joeyja Suka koji je utrčao iz drugog plana i krasnim, prizemnim udarcem pospremio loptu u mrežu. Ostaje pitanje je li igrač Gorice prilikom dodavanja bio u zaleđu.

Prevelikih uzbuđenja na utakmici nije bilo sve do 39. minute kada Osječani dobivaju najstrožu kaznu nakon što je Igor Čagalj srušio Roberta Mudražiju. Siguran je izvođač bio Mirko Marić.

Prva ozbiljnija prilika u drugom poluvremenu stigla je pred domaćim vratima. Marić je uposlio Gabrijela Bobana u kaznenom prostoru, ali Kahlina mu je skratio kut i obranio pokušaj. Šest minuta kasnije prilika za Goricu, pucao je Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca, ali Malenica je obranio.

Nakon što su gosti preko Ezekiela Hentyja propustili još jednu šansu, Osječani su ipak došli do vodstva u 74. minuti. Ubacio je iz slobodnog udarca Petar Bočkaj, a loptu je na drugoj stativi dočekao Alen Grgić i pospremio pod gredu.

Rezultat se do kraja nije promijenio, ali je zato Gorica ostala s igračem manje nakon što je Mario Marina zaradio drugi žuti karton.