Vodeni sportovi

Kristina Miletić daleko od svog rekorda, 25. u kvalifikacijama na 800 metara

Branimir Korać • srijeda, 12.12.2018.

Jedina hrvatska predstavnica na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima nastupila je jutros i u kvalifikacijama na 800 metara ostala daleko od plasmana u finale...

Hrvatska rekorderka u malim bazenima na 800 slobodno, Kristina Miletić, nastup na Svjetskom prvenstvu u Kini završila je s nastupom na 25. mjestu.

Miletić je prije godinu dana u Rijeci isplivala 8:41.81 i tako popravila hrvatski rekord, ali u Kini nije bila na toj razini. Isplivala je dosta sporiju utrku i ostala daleko od finala.

Miletić je na kraju završila na ukupno 25. mjestu, iza nje ostale su samo četiri plivačice iz Filipina, Sejšela, Madagaskara i Albanije, a vrijeme koje je hrvatska rekorderka ostvarila je 8:55.97.

S rezultatom na granici hrvatskog rekorda završila bi na 19. mjestu, a za ulazak u finale trebalo je isplivati za Kristinu prebrzih 8:19.93. Najbrža je bila Kineskinja Jianjiahe Wang s 8:07.59.