Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 14.12.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Gorica

Remi u Kranjčevićevoj, Lokomotiva i Gorica podijelili bodove za kraj 2018. godine

Petar Jenjić • petak, 14.12.2018.

U susretu 18. kola HT Prve lige odigranom u Kranjčevićevoj bodove su podijelili Lokomotiva i Gorica, dvoboj je završio 2:2 nakon što su Lokosi dva puta imali vodstvo, ali se gostujuća momčad u oba navrata vraćala...

Nogometaši Lokomotive i Gorice utakmicom u Kranjčevićevoj otvorili su 18. kolo HT Prve lige, posljednje u ovoj godini. U vrlo zanimljivoj utakmici ove su dvije momčadi podijelile bodove, susret je završio rezultatom 2:2.

Lokomotiva je dva puta imala vodstvo, ali se gostujuća momčad u oba navrata uspjela vratiti. Današnjim remijem Lokosi su produžili niz bez pobjede na pet utakmica, dok je Gorica nakon tri uzastopna poraza stigla do boda.

Snijeg u Zagrebu donio je dodatnu težinu Lokomotivi i Gorici koji su otvorili 18. kolo HT Prve lige. Tijekom prvih dvadesetak minuta nije bilo prevelikih prilika, kako na jednoj tako i na drugoj strani.

Ipak, u posljednjih petnaestak minuta prvog poluvremena momčadi se bude te postižu po jedan pogodak. Poveo je domaćin nakon nešto više od pola sata igre, Myrto Uzuni lijepo je pucao s vrha kaznenog prostora i pogodio stativu, a na odbijanac je natrčao Dejan Radonjić i skrenuo loptu u mrežu.

U preostalom vremenu nešto je bolje stajala Gorica koja je preko Kristijana Lovrića pogodila okvir gola u 36. minuti. Sedam minuta kasnije gosti su stigli i do poravnanja, Farouk Miya proigrao je Marijana Čabraju koji nije imao prevelikih problema u postizanju pogotka.

Dvije dobre prilike tijekom drugog poluvremena imali su gosti preko Lukasza Zwolinskog. Prvu od njih u 63. minuti dobro je obranio Ivo Grbić, da bi drugi pokušaj poljskog napadača deset minuta kasnije bio nešto lakši posao za vratara Lokomotive.

I onda u 75. minuti pogodak zagrebačke momčadi, iz slobodnog je udarca pucao Luka Ivanušec, a lopta je prošla kroz ruke Kristijana Kahline i ušla u gol. Međutim, Gorica nije ostala dužna i do novog je izjednačenja stigla u 88. minuti. Mogli smo vidjeti još jedan gol iz slobodnog udarca, a ovoga je puta krasno pogodio Iyayi Atiemwen.