Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 16.12.2018, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 11.064

Petar Jenjić • nedjelja, 16.12.2018.

Dinamo je stigao do pobjede u posljednjem derbiju ove godine, na Maksimiru su Modri upisali minimalnu pobjedu lijepim pogotkom Damiana Kadziora iz slobodnog udarca...

Na Maksimiru je odigran posljednji derbi sezone u kojem je do pobjede stigao Dinamo. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Damian Kadzior na početku drugog poluvremena kada je sjajno pogodio s dvadesetak metara iz slobodnog udarca.

Bila je to 14. Dinamova pobjeda ove sezone kojom je stigla do 11 bodova prednosti pred drugoplasiranim Osijekom. Uz to, pohvale treba dobiti i posljednja linija momčadi koja već sedmu uzastopnu utakmicu u svim natjecanjima nije primila nijedan pogodak.

Već u prvoj minuti prva opasnost pred golom Hajduka, Amer Gojak uposlio je Bruna Petković u kaznenom prostoru, ali njegov pokušaj skretanja lopte u gol odlazi pored stative. Nakon početnih nesigurnosti Hajdukove obrane, utakmica se nakratko primirila.

Nijedna momčad nije čekala grešku protivnika, nije se igralo zatvoreno te su i Dinamo i Hajduk pokušavali iskoristiti svaki dio otvorenog prostora za stvaranje konkretnije prilike. Najbolju priliku zagrebačka je momčad imala u 29. minuti kada je Gojak sam stigao pred Josipa Posavca, ali vratar Hajduka brani njegov pokušaj.

Šest minuta kasnije najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su gosti nakon solo prodora Jaira, međutim, Brazilac je pucao u bliži kut kojeg je dobro pokrio Dominik Livaković.

Samo četiri minute po ulasku u drugo poluvrijeme Dinamo je stigao do vodstva. Zagrebačka momčad dobila je slobodan udarac na dvadesetak metara od gola, Damian Kadzior prebacio je živi zid i krasno pogodio sami kut protivničkog gola.

Nakon pogotka igra se primirila i u sljedećih desetak minuta nije bilo prevelikih opasnosti niti uzbuđenja vrijednih posebnog spomena. Dinamo je držao vodstvo, a Hajduk nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti prema golu Livakovića. Najbolju šansu imao je u 80. minuti, pucao je Tonio Teklić, ali ravno u vratara Dinama.

Još je domaćin dva puta zaprijetio prema vratima Posavca, međutim, bez prevelike opasnosti.