Messijev show u Valenciji, tri gola i dvije asistencije u simultanci

Branimir Korać • nedjelja, 16.12.2018.

Barcelona je pomela u gostima Levante s 5:0, a Lionel Messi odigrao je još jednu vrhunsku utakmicu. Tri gola i dvije asistencije u visokoj pobjedi gostiju kod kojih je Ivan Rakitić odradio punu minutažu...

Barcelona je upisala treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu, postigla je u tom razdoblju 11 pogodaka, a samo u ovom posljednjem pet. Slavila je kod Levantea s čak 5:0 u večeri u kojoj je Lionel Messi praktički sam uništio domaćina.

bilo jasno da je Barcelona raspoložena za igru, bez većih problema ulazila je u prilike i bilo je samo pitanje vremena kada će načeti Levanteovu mrežu.

Nakon što je Barcelona propustila nekoliko solidnih situacija, šok je skoro stigao u 33. minuti kada je Emmanuel Boateng primio loptu u 16 metara, dobro pokušao, ali zaustavila ga je greda. Marc-Andre ter Stegen nije imao šanse.

To je probudilo Barcelonu i već u sljedećem napadu gosti dolaze do vodstva. Levanteova obrana nije dobro reagirala, kaznili su to Messi u ulozi asistenta i Luis Suarez u ulozi strijelca za vodstvo gostiju.

Ubrzo je stigao i drugi gol i to za vodstvo 2:0 Barcelone na odmoru. Sergio Busquets gurnuo je loptu za Messija koji ulazi u 16 metara i zabija s čuvarem "na leđima" za lijepu prednost.

Ništa se nije promijenio u drugom dijelu. Odmah na startu drugog poluvremena Suarez je povukao kontru, pronađšao Jordija Albu koji šalje loptu u sredinu za Messija i laganu završnicu i 3:0.

Ubrzo je igru napustio Thomas Vermaelen, umjesto njega je ušao Arthur, a u obranu je u tom trenutku spušten - Ivan Rakitić.

Barcelona nije posustajala unatoč visokom vodstvu i u 60. minuti stigla je do trećeg gola. Lionel Messi dovršio je hat-trick, a u 87. minuti asistirao je kod petog gola koji je postigao Gerard Pique. Messi je tako došao do učinka od 14 golova i deset asistencija ove sezone u prvenstvu.