Atalanta 1:0 Lazio
Lazio

Atalanta povela na početku, VAR u sudačkoj nadoknadi "oduzeo" bod Laziju

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.12.2018.

Nogometaši Atalante slavili su s 1:0 na domaćem terenu protiv Lazija kojem je pogodak poništen zbog zaleđa u samoj završnici susreta...

Šest uzastopnih utakmica u svim natjecanjima Lazio nije uspio doći do pobjede, a taj je niz produžen na brojku sedam. Večeras je na gostovanju kod Atalante poražen s 1:0 te tako nakon četiri uzastopna remija u Serie A upisao novi poraz, peti ove sezone. S nova tri boda domaćin je stigao na samo bod zaostatka za večerašnjim protivnikom, trenutno je na 24.

Već na samom isteku prve minute vidjeli smo prvi pogodak na susretu, a do vodstva je stigla Atalanta. Jedan ubačaj s lijeve strane gostujuća obrana nije uspjela otkloniti, lopta se odbila do Duvana Zapate koji ju s vrha peterca šalje u mrežu.

Pogodak je pao u 57. sekundi što je najbrži pogodak Atalante u Serie A još od travnja 2007. godine kada je Bellini zabio protiv Torina nakon 56 sekundi igre.

Strijelac prvog pogotka nekoliko minuta kasnije uputio je oštar ubačaj u kazneni prostor koji je Stefan Radu gotovo skrenuo u vlastiti gol. Gosti nisu mogli biti zadovoljni stanjem na terenu, imali su nešto više loptu u nogama, ali nisu bili potpuno opasni po gol Atalante. Vrijedi izdvojiti dobar pokušaj Cira Immobilea s ruba kaznenog prostora, no domaći je vratar obranio njegov pokušaj.

U drugom poluvremenu gostujuća momčad, osim ponekog slabijeg pokušaja, Lazio nije ozbiljnije zaprijetio večerašnjem protivniku sve do same sudačke nadoknade kada se činilo da je stigla do poravnanja. Na isteku 92. minute Luis Alberto centrirao je u kazneni prostor, a loptu je glavom u gol skrenuo Francesco Acerbi. Nakon provjere VAR-a gol je poništen zbog zaleđa.

U dresu Atalante Mario Pašalić u igru je ušao u 68. minuti, a s druge je strane Milan Badelj krenuo u početnoj postavi, a zamijenjen je u 64. minuti.