Ribery donio Bayernu vrijednu pobjedu, Hoffenheim nastavlja s remijima

Petar Jenjić • srijeda, 19.12.2018.

Odigrane su još četiri utakmice 16. kola njemačke Bundeslige u kojem je do nove pobjede stigao Bayern koji je minimalno slavio protiv RB Leipziga te tako barem malo smanjio zaostatak za vodećom Borussijom...

Freiburg - Hannover 1:1

Remi smo vidjeli na utakmici između Freiburga i Hannovera, susret je završio rezultatom 1:1 čime je Hannover produžio niz bez pobjede na pet utakmica. S druge strane, Freiburg se drži četiri boda iznad zone ispadanja.

Nakon tri minute igre domaćin je dobio penal nakon igranja rukom jednog igrača gostiju. Vratar Hannovera pogodio je stranu, ali Gian-Luca Waldschmidt pucao je jako dobro i doveo svoju momčad u vodstvo. Već u 14. minuti stigao je odgovor gostiju, Pirmin Schwegler izveo je korner i pogodio na peterac gdje se našao Martins Felipe koji skreće loptu u mrežu.

U dresu gostujuće momčadi Josip Elez nije ulazio u igru.

Mainz - Eintracht Frankfurt 2:2

Mainz i Eintracht napravili su pravu golijadu u prvom poluvremenu u kojem smo vidjeli četiri pogotka, međutim, do kraja se rezultat više nije promijenio. U sastavu gostiju Ante Rebić ušao je u igru u 72. minuti.

U 11. minuti Mainz je stigao do vodstva nakon što je Jean-Philippe Mateta proigrao Robina Quaisona koji je utrčao u kazneni prostor i lijepim udarcem pogodio pod samu gredu. Odgovor Eintrachta stigao je nakon nešto više od pola sata igre kada je Filip Kostić uposlio Luku Jovića na deset metara od gola, a srpski nogometaš udarcem isprve matirao domaćeg vratara.

Već u 36. minuti domaća se momčad vratila u vodstvo, a ponovno se u strijelce upisao Quaison koji je natrčao na jedno oštro ubacivanje u peterac i skrenuo loptu u gol. Ipak, u samoj završnici poluvremena Eintracht je ponovno došao do izjednačenja, a ponovno se u strijelce upisao Luka Jović. O njegovoj velikoj efikasnosti govori podatak kako pogodak postiže u prosjeku svakih 88 minuta.

Werder - Hoffenheim 1:1

Remi smo vidjeli i u Bremenu gdje je Werder ugostio Hoffenheim protiv kojeg je odigrao 1:1. Gosti tako nastavljaju nizati remije u Bundesligi, a večerašnji je bio peti uzastopni, a šesti ukupno.

Nico Schulz napravio je najveći dio u 31. minuti kada je prošao po lijevoj strani i utrčao u kazneni prostor nakon čega je odigrao povratnu loptu za Leonarda Bittencourta koji posprema loptu u mrežu za vodstvo Hoffenheima.

Werder je do izjednačenja stigao u 57. minuti kada je ubacivanje Ludwiga Augustinssona stiglo na drugu stativu za Theodora Gebre Selassija koji glavom poentira za 1:1.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta za gostujuću momčad.

Bayern - RB Leipzig 1:0

Još od 1987. godine Bayern nije izgubio posljednju natjecateljsku domaću utakmicu u jednoj kalendarskoj godini, a taj je niz nastavljen i ove. Protivnik Kovačeve momčadi nije bio lagan, susjedna momčad na tablici RB Leipzig. Ipak, Bavarci su upisali nova tri boda, deseti puta ove sezone, a četvrti puta uzastopno.

Prvo poluvrijeme na Allianz Areni donijelo je po jednu jako dobru priliku na obje strane. Prvo je vratar Leipziga obranio udarac Roberta Lewandowskog pri čemu se lopta odbila od okvira gola. Na drugoj strani udarac Dayota Upamecana završio je na gredi.

Rezultat se nije promijenio sve do 83. minute kada je Bayern ipak poveo. Nakon jedne ne pretjerano dobre reakcije gostujuće obrane, koja nije izbacila loptu izvan šesnaesterca, do nje je stigao Franck Ribery koji je krasnom fintom izbacio dvojicu igrača i pospremio loptu mrežu.

Ovim pogotkom Ribery je tako u 12. uzastopnih sezona postigao barem po dva pogotka što je u dresu Bayerna ranije uspjelo tek Klausu Augenthaleru i Gerdu Mülleru.

Do kraja susreta obje su momčadi ostale s igračem manje. Prvo je Stefan Ilsanker dobio izravan crveni karton zbog prekršaja nad Thiagom, a nakon prekršaja došlo je do nastavka svađe u kojoj je drugi žuti karton, zbog rušenja protivničkog igrača, dobio Renato Sanches.