Zimski sportovi

Nitko joj nije blizu: Mikaela Shiffrin do 50. pobjede karijere

Petar Jenjić • subota, 22.12.2018.

Američka skijašica Mikaela Shiffrin pobjednica je slaloma voženog u francuskom Courchevelu čime je stigla do 50. slavlja u Svjetskom kupu u karijeri...

Nakon jučerašnje pobjede u veleslalomu Mikaela Shiffrin dominirala je i u slalomu u kojem je uzela još jednu pobjedu u Svjetskom kupu. Utrka se, kao i jučer, vozila u francuskom Courchevelu gdje je Shiffrin bila vodeća nakon prve vožnje, a prednost je sačuvala i u drugoj.

Nakon prve vožnje imala je četiri stotinke prednosti ispred Petre Vlhove koja je i na kraju ostala na istoj poziciji. Treća iz prve vožnje Bernadette Schild nije završila utrku, dok je mjesto na postolju na kraju zauzela Frida Hansdotter.

Shiffrin je slavila s ukupnim vremenom 1:36.72, 29 stotinki ispred Vlhove i 37 stotinki ispred Hansdotter. Četvrto mjesto osvojila je Wendy Holdener, dok je peta bila Katharina Liensberger.

Andrea Komšić bila je 42. nakon prve vožnje, a za ulazak u drugu vožnju zaostala je 1.02 sekunde.