Bundesliga, 17. kolo, 22.12.2018, 18:30 h
Eintracht Frankfurt 0:3 Bayern
Bayern

Bayern briljirao kod Eintrachta, Kovač potopio bivši klub

Jan Šneler • subota, 22.12.2018.

Pobjedom na gostovanju u Frankfurt, u 17. kolu Bundeslige, minhenski Bayern učvrstio je drugu poziciju na tablici te zaostaje za vodećom Borussijom Dortmund šest bodova...

Iako su ove godine često igrali toplo-hladno te pokazivali znakove nervoze, nogometaši Bayerna sve bolje igraju kako se godina bliži kraju. Današnjom pobjedom na gostovanju kod frankfurtskog Eintrachta, Bayern je napravio odličan posao te zaostatak za Borussijom Dortmund iznosi istih šest bodova.

Eintracht je od početka pokazao kako nije bezazlena momčad te je u prvih desetak minuta imao dvije odlične prilike. Prvo je tukao Danny da Costa čiji je udarac obranio Manuel Neuer, da bi nešto kasnije Luka Jović iz izgledne pozicije pucao malo pored gola. Uzvratio je Bayern koji je preko Thomasa Mullera imao sjajnu priliku u 13. minuti.

Vrlo aktivnih dvadesetak minuta završilo je bez pogodaka, ali je u 35. minuti Bayern poveo. Sve je napravio Robert Lewandowski, a na pravom mjestu bio je Franck Ribery koji je poentirao za 1:0. Gosti su mogli potpuno dotući Eintracht u prvom dijelu, ali je u smiraju poluvremena Muller pogodio prečku.

U nastavku susreta, Bayern je dobro kontrolirao rezultat i onemogućavao sve prilike domaćoj momčadi. Potpuno su zatvoreni ostali inače izvrsni domaći napadači i Bavarci su mirno kontrolirali posjed. U 79. minuti Ribery je svojim drugim pogotkom prelomio susret, da bi desetak minuta kasnije Rafinha odličnim udarcem postavio konačnih 3:0.

Što se tiče Bayerna, posljednji put poraženi su prije više od mjesec dana u Bundesligi od Borussije Dortmund. Niko Kovač uspješno je prebrodio težak period i protiv svoje bivše momčadi Bayern je izgledao jako dobro. Napomenimo na kraju kako u redovima domaće momčadi nije bilo Ante Rebića.