Odlični Kruno Simon predvodio Efes do pobjede, zaustavljen veliki Fenerbahčeov pobjednički niz

Petar Jenjić • nedjelja, 23.12.2018.

Odigrane su tri utakmice 12. kola turske košarkaše lige, a u nama najzanimljivijem dvoboju Anadolu Efes, predvođen Krunom Simonom, stigao je do pobjede u gostima kod Tofaša. Utakmicu je, po prvi puta nakon 17 susreta u svim natjecanjima, izgubio Fenerbahče i to u gostima kod Galatasaraya...

Derbi kola odigrali su Tofaš i Anadolu Efes, a do pobjede je na gostovanju stigao Efes rezultatom 93:81. Osma je to njihova pobjeda sezone, a četvrta u posljednjih pet kola čime su došli na bod zaostatka za današnjim protivnikom koji je na drugom mjestu. Uz to, ima i jednu utakmicu manje.

Nakon izjednačene prve četvrtine gostujuća je momčad u drugoj prvi puta stigla do dvoznamenkaste prednosti serijom 8:0 (40:30). Tijekom treće dionice Efes je imao i 18 koševa viška (70:52), a do kraja utakmice Tofaš se nije uspio spustiti ispod devet poena minusa.

Odličnu je utakmicu odigrao Kruno Simon koji je predvodio svoju momčad s 22 poena (2/2 za dva, trica 6/8, pet skokova i tri asistencije za nešto više od 29 minuta na parketu. Slijedio ga je Vasilije Micić s 20 koševa i deset asistencija.

Diante Garrett s 15 koševa bio je najbolji kod Tofaša, Kenneth Kadji dodao je 13 poena.

Vrijedi izdvojiti i prvi poraz Fenerbahčea ove sezone koji je izgubio na gostovanju kod Galatasaraya sa 84:74. Time je prekinut veliki niz od 17 uzastopnih pobjeda Fenera u svim natjecanjima. Posljednji puta izgubio je od Anadolu Efesa 25. listopada u Euroligi.

Nijednom tijekom susreta domaćin se nije našao u zaostatku, a najveću je prednost imao na startu treće četvrtine kada je bilo 51:38. Iako su gosti stigli na minus dva u posljednjoj četvrtini (68:66), Galatasaray je prednost uspio sačuvati.

Najbolji je u pobjednički redovima bio Aaron Harrison s 28 poena (trica 7/9). Goste je predvodio Jan Vesely s 23 koša i devet skokova.