Split podbacio na Gripama protiv Dynamica, bez rješenja za Miloša Glišića

Branimir Korać • četvrtak, 27.12.2018.

Košarkaši Splita upisali su neočekivani domaći poraz u sklopu ABA 2 lige protiv Dynamica. Gosti su slavili 78:72, a predvodio ih je nezadrživi Miloš Glišić...

Split je pobjedom protiv Dynamica mogao napraviti lijep korak prema jednom od prva četiri mjesta na kraju regularnog dijela sezone, međutim podbacio je i sada se situacija dodatno zakomplicirala.

Umjesto da se priključi Lovćenu i Sparsima koji imaju po osam pobjeda i pet poraza, Splićani su upisali šest poraz, ali što je dodatni problem, vratila je Dynamic u igru za play-off.

Pobjede protiv Heliosa i Vršca činilo se vratile su Split na pravi put i ugasile krizu u kojoj su se nakratko Splićani našli, no Dynamic ih je uhvatio na spavanju i odnio pobjedu.

Tijekom cijelog susreta domaćin se mučio u svim segmentima igre, ali svejedno je u zadnju dionicu unio vodstvo. No tu je od starta izgledao loše, tri i pol minute ostao je bez koša dok je Dynamic za to vrijeme napravio seriju 10:0 i preuzeo kontrolu nad susretom.

Split se pokušavao vratiti u utakmicu, ali tek u zadnjoj minuti uspio je ubačajem Marčinkovića smanjiti zaostatak na 72:74. Odmah nakon toga Beslać ubacuje za plus četiri, Kovačevič ne pogađa dvije trice i Dynamica završava priču i odlazi do pobjede.

Gosti su imali samo jednog dvoznamenkastog igrača i to Miloša Glišića koji je upisao 25 poena i deset skokova. Kod Splita Michael Cobbins ubacio je 20 poena uz deset skokova, a po 13 poena dodali su Mauro Veljačić (šest skokova) i Mateo Kedžo. Nakon dugo vremena na parketu je bio i Jamel Morris koji je odradio četiri minute i trebat će još dosta vremena da se vrati u pravo izdanje.