Zimski sportovi

Novi visok poraz Medveščaka, KAC glatko slavio u Ledenoj

Branimir Korać • nedjelja, 30.12.2018.

Hokejaši Medveščaka nisu uspjeli pružiti kvalitetniji otpor KAC-u iz Klagenfurta, upisali su novi poraz, ovaj put s glatkih 7:0...

Nastavlja se škola za hrvatske hokejaše u EBEL-u, Medveščak je ubilježio novi visok poraz, ovaj put od KAC-a iz Klagenfurta sa 7:0. Otkako je najveća većina igrača napustila klub, Medveščak je upisao sedam poraza uz gol razliku 6:43.

Protiv KAC-a se poraz i očekivao, sastav iz Klagenfurta spada u gornji dom lige i borit će se za naslov prvaka dok je za Medvjede svaki postignuti pogodak uspjeh.

U ovom neravnopravnom dvoboju u 60 minuta Medveščak je skupio samo 11 udaraca na gol dok je s druge strane Vito Nikolić branio umjesto Vilima Rosandića te obranio 42 pokušaja KAC-a, no sedam pakova ipak je završilo iza njegovih leđa.

Nakon prve trećine Austrijanci su vodili s 2:0 da bi u drugoj potpuno slomili otpor Medveščaka i s četiri postignuta gola se odvojili. U nastavku susreta došli su do još jednog pogotka i na kraju upisali vrlo visoku pobjedu.

Najraspoloženiji s po dva gola bili su Hundertpfund i Fischer.

Sljedeći nastup Medveščak ima 1. siječnja kada gostuje u Grazu koji ga je prije dva dana svladao u Ledenoj s 9:0.