Serena Williams krenula pobjedom, Grčka ipak slavila protiv SAD-a

Branimir Korać • ponedjeljak, 31.12.2018.

Na Hopman Cupu danbas je odigran samo jedan dvoboj i to onaj između SAD-a i Grčke, a Grčka je odnijela pobjedu unatoč slavlju Serene Williams protiv Kiki Bertens...

Krenulo je susretom Stefanosa Tsitsipasa i Francesa Tiafoea, a Tsitsipas je u dvoboju mladih igrača odnio pobjedu. Pogodio je 14 aseva, a imao je priliku slaviti i u dva seta. Naime u drugom setu vodio je s 3:1, no izgubio je servis i Tiafoe se vratio. Ipak u trećem setu bolji je bio Tsitsipas koji donosi Grčkoj prvi bod.

SAD je u igru vratila Serena Williams koja je igrala protiv Marije Sakkari i slavila u dva seta. Serena je trebala sat i 45 minuta za slamanje otpora Grkinje koja je napravila deset dvostrukih servis pogrešaka, a Serena je pogodila 13 aseva. U prvom setu Sakkari je imala break i break loptu za dvostruko oduzimanje servisa, ali nakon što to nije iskoristila pala je u potpunosti i Serena odnosi pobjedu.

Odluka je pala u konkurenciji parova gdje su Grci bili uspješniji i u tri seta odnijeli pobjedu za ukupnih 2-1.