Mektić i Peya preko Rumunja do četvrtfinala Dohe

Petar Jenjić • ponedjeljak, 31.12.2018.

Nikola Mektić uspješno je odradio prvu prepreku na ATP turniru u Dohi. U paru s Alexanderom Peyom stigao je do pobjede protiv Mariusa Copila i Horije Tecaua...

Krenula je nova sezona za Nikolu Mektića koji na ATP turniru u Dohi igra u paru s Austrijancem Alexanderom Peyom. U prvom meču igrali su protiv rumunjske kombinacije Marius Copil/Horia Tecau koju su porazili u dva seta sa 6:4, 7:6.

U dvoboju koji je trajao sat i 29 minuta hrvatsko-austrijska kombinacija nije imala problema u prvom setu u kojem nije dopustila nijednu break loptu. Jednom je protivnicima oduzela servis te slavila sa 6:4.

Drugi je set bio kudikamo izjednačeniji, a rumunjska je kombinacija imala četiri break prilike, naspram tri Mektića i Peye. Međutim, nijedan par nije ih uspio iskoristiti pa se igrao tie-break u kojem su Mektić i Peya poveli s 5:0 te bez većih poteškoća zaključili meč u svoju korist.

U meču četvrtfinala igrat će protiv boljih iz dvoboja Goffin/Herbert - Hačanov/Wawrinka.