Daria Jurak s Kineskinjom Han do četvrtfinala u Aucklandu

Mihaela Bradovski • srijeda, 02.01.2019.

Daria Jurak je u konkurenciji ženskih parova u Aucklandu izborila nastup u četvrtfinalu. S Kineskinjom Xin-Yun Han slavila je protiv Krawczyk i Schoofs u dva seta...

Daria Jurak dobro je otvorila novu sezonu i s partnericom u konkurenciji parova Xin-Yun Han izborila je mjesto u četvrtfinalu turnira u Aucklandu.

One su u osmini finala igrale protiv Amerikanke Desirae Krawczyk i Nizozemke Bibiane Schoofs te su upisale pobjedu 7:6, 7:5 nakon nešto više od sat i 45 minuta igre.

Prvi set uzele su u tie-breaku nakon što su ispustile break prednosti, set je završio u 13. igri gdje su bile bolje sa 7:5.

U drugom setu prve su u prednost došle Krawczyk i Schoofs, ali odmah su izgubile servis te su Jurak i Han u završnici seta napravile break koji im je automatski donio i pobjedu.

U četvrtfinalu imat će za protivnice jaku kombinaciju Timea Babos/Julia Goerges koje su krenule pobjedom 2-1 protiv Guarachi i Routliffe.

WTA Auckland, parovi, osmina finala:
Xin-Yun Han/Daria Jurak (Kina/Hrvatska, 4) - Desirae Krawczyk/Bibiane Schoofs (SAD/Nizozemska) 7:6(5), 7:5