Dodig i Bolelli bez finala, prvi nositelji tijesno slavili

Petar Jenjić • petak, 04.01.2019.

Ivan Dodig i Simone Bolelli nisu uspjeli ući u finale turnira u Puneu, bolji su u tri seta bili Rohan Bopanna i Divij Sharan...

Tijesan poraz upisali su Ivan Dodig i Simone Bolelli koji su u polufinalu Punea izgubili od domaće kombinacije i prvih nositelja Rohana Bopanne i Divija Sharana. Indijska je kombinacija do pobjede stigla s 15:13 u trećem setu.

Prvi set bio je prilično izjednačen. Break prilika nije bilo sve do vodstva indijskog para od 4:3. Tada su Bopanna i Sharan oduzeli servis protivniku i poveli s 5:3, nakon čega su iskoristili ukupno drugu set loptu.

Jedan break vidjeli smo i u drugom setu, ali ovoga puta otišao je na stranu hrvatsko-talijanske kombinacije koja je povela sa 3:1 i prednost sačuvala do kraja.

Produženi tie-break bio je vrlo izjednačen, a odlučivale su nijanse. Bolelli i Dodig poveli su s 10:9, a to im je bila ujedno i jedina meč lopta. Sve do 13:13 spašavali su meč lopte protivnika koji je tada uzeo dva uzastopna poena.