Loše prvo i solidnije drugo poluvrijeme za pobjedu protiv Italije, vratarima plus

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 05.01.2019.

Hrvatska rukometna reprezentacija u Poreču je odradila posljednju pripremnu utakmicu uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo. Italija je svladana 28:20, a susret je prelomljen tek u završnici...

Croatia Cup

Hrvatska - Italija 28:20 (11:10)

Hrvatska: Ivan Stevanović, Filip Ivić (11 obrana), Marin Šego (7 obrana), Domagoj Duvnjak 3, Luka Stepančić 7, Ivan Vida 1, Zlatko Horvat 1, Igor Karačić 1, Alen Blažević, Manuel Štrlek 2, Željko Musa, Luka Šebetić, Ivan Slišković 1, Luka Cindrić 1, David Mandić 5, Krešimir Kozina 2, Halil Jaganjac, Leon Šušnja 1, Marin Šipić 3, Jakov Vranković, Damir Bičanić

Italija: Domenico Ebner (9 obrana), Vito Fovio, Andrea Colleluori, Alessio Moretti 4, Davide Bulzamini 1, Nicolas Dainese, Andrea Argentini, Thomas Bortoli 2, Nicolo D'Antino 1, Stefano Arcieri, Simone Mengon, Andreas Stricker 1, Ardian Iballi 1, Gianluca Dapiran, Dean Turković 1, Marco Mengon, Andrea Carlo Parisini 6, Michele Škatar 3

Sedmerci: Hrvatska 0/2 (Horvat 0/1, Štrlek 0/1), Italija 0/1 (Turković 0/1)

Isključenja: Hrvatska 4 minute (Jaganjac, Vida), Italija 4 minute (Bulzamini, Škatar)

Kretanje rezultata: 1:0 Šušnja, 2:0 Stepančić, 3:0 Stepančić, 3:1 Turković, 4:1 Duvnjak, 4:2 Parisini, 5:2 Stepančić, 5:3 Moretti, 5:4 Moretti, 6:4 Cindrić, 6:5 Parisini, 6:6 Bortoli, 7:6 Karačić, 8:6 Štrlek, 8:7 Bortoli, 9:7 Kozina, 9:8 Parisini, 9:9 Iballi, 10:9 Slišković, 11:9 Štrlek, 11:10 Bulzamini

Drugo poluvrijeme: 11:11 Škatar, 12:11 Stepančić, 13:11 Mandić, 13:12 Moretti, 13:13 Moretti, 14:13 Stepančić, 15:13 Horvat, 16:13 Stepančić, 17:13 Duvnjak, 18:13 Stepančić, 18:14 D'Antino, 19:14 Mandić, 19:15 Parisini, 19:16 Škatar, 20:16 Šipić, 20:17 Parisini, 20:18 Stricker, 21:18 Mandić, 22:18 Duvnjak, 23:18 Mandić, 24:18 Šipić, 24:19 Škatar, 25:19 Šipić, 25:20 Parisini, 26:20 Kozina, 27:20 Vida, 28:20 Mandić

Hrvatska je upisala i drugu pobjedu na Croatia Cupu i s dvije pobjede odlazi na Svjetsko prvenstvo. U drugom susretu svladani su Talijani, bio je to dvoboj protivnika koji su vrlo različiti po pitanju kvalitete, ali Hrvatska to nije iskoristila, odigrala je ispod očekivane razine i namučila se za pobjedu.

Konačan rezultat 28:20 može zavarati, ispada da je Hrvatska imala vrlo lagan posao i pregazila Italiju, ali još deset minuta prije kraja Italija je bila na samo dva gola zaostatka. Ipak u završnici je Italija pala, Hrvatska je došla do nekoliko laganih golova i uljepšala dojam.

Prvo poluvrijeme kao i protiv Crne Gore bilo je dosta skromno. Hrvatska nije imala tečnost u napadu i tu je bio najveći problem. Teško je dolazila do pogodaka, a s druge strane Talijani su imali dosta pokušaja, međutim Marin Šego bio je raspoložen i obranio je niz teških pokušaja.

Na odmoru je bilo 11:10 za Hrvatsku koja se niti na početku drugog dijela nije u potpunosti odvojila. Trebalo je vremena, a onda je stiglo odvajanje i bijeg na 18:13, činilo se da je tu napokon talijanski pad, ali ponovno je došlo do pada koncentracije i Italija se vratila.

Desetak minuta prije kraja smanjili su Talijani na samo dva razlike, ali u završnici ipak nisu izdržali, Hrvatska je nanizala ponešto laganih golova i otišla do visoke pobjede.

Kao što je Šego sjajno branio u prvom dijelu, u drugom poluvremenu briljirao je Filip Ivić koji je skupio 11 obrana za jedno poluvrijeme.

Tijek susreta

Kraj, 28:20, pobjeda Hrvatske.

Zadnja minuta, Talijani su se raspali 28:20.

56. minuta 23:18, Hrvatska se opet odvojila.

Sada su stigli i na minus dva, imat će Červar što za analizirati s igračima. 51. minuta.

Taman kad pomisliš da je susret prelomljen i ide prema visokoj hrvatskoj prednosti, Talijani smanje na minus tri, 19:16 sredina drugog dijela.

Sjajno brani Ivić, šest obrana za 12 minuta.

Stepančić je raspucan, sedmi gol za 18:13, serija Hrvatske 5:0 konačno za odvajanje.

Nakon što je u prvom dijelu Šego branio jako dobro, u istom stilu u nastavku je krenuo i Ivić

Nastavlja se slika iz prvog poluvremena, nedostaje koncentracije i dalje.

Krenulo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena u Poreču, Hrvatska ima malu prednost.

Kriza u realizaciji traje, bilo je i čistih situacija u kojima nije bilo gola, Talijani su se opet vratili na 9:9, 27. minuta.

Po jedan promašen penal na svakoj strani, Turković je baš promašio, a Horvatu je sjajno skinuo Ebner. 18. minuta 8:6.

Evo Talijana nazad u utakmici, malo opuštanja, 6:6 i Lino zove time-out s kojeg se čuje "jel vas nije sram".

Stepančić je raspoložen, već treći gol, Talijani na drugoj strani prodaju lijep cepelin za 5:3. Mogla je Italija smanjiti, ali Šego skida i treću kontru.

Talijani svoj prvi gol zabijaju u šestoj minuti, Turković za 3:1.

Talijani zasad bez rješenja u napadu, ali i muče se u obrani. Hrvatska lakoćom do 3:0.

Krenulo je lijepom asistencijom i hvatanjem lopte Šušnje za laganu realizaciju.