Ostali sportovi

Peta utakmica, peta pobjeda: hrvatske odbojkašice ponovno slavile u kvalifikacijama za EP

Petar Jenjić • subota, 05.01.2019.

Hrvatske odbojkašice upisale su novu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo te potvrdile prvo mjesto u skupini. Danas su svladale Švicarsku s 3:0 u setovima...

Još jedna kvalifikacijska utakmica za odlazak na Europsko prvenstvo otišla je na stranu hrvatskih odbojkašica koje su u skupini potvrdile prvo mjesto.

Peta pobjeda u petoj utakmici stigla je protiv reprezentacije Švicarske koju su svladale s 3:0 u setovima, u dvoboju koji je trajao sedamdesetak minuta.

Hrvatske su odbojkašice u svakom setu pokazale kvalitetu više, a posebno u drugom u kojem su izgubile tek devet poena. Najizjednačeniji bio je treći, ujedno i posljednji set u kojem su Švicarske uspjele poentirati 22 puta.

Podsjetimo, Europsko prvenstvo održat će se od 23. kolovoza do 8. rujan u Slovačkoj, Mađarskoj, Poljskoj i Turskoj.