Jordan šokirao branitelja naslova na startu Azijskog kupa

Branimir Korać • nedjelja, 06.01.2019.

U prvom nedjeljnom susretu na Azijskom kupu dogodilo se veliko iznenađenje. Australija je u susret protiv Jordana ušla kao veliki favorit, a na kraju je upisala poraz...

Unatoč silnoj dominaciji kroz svih 90 minuta, branitelj naslova pobjednika Azijskog kupa, Australija, poražena je od skromnog Jordana s 1:0. U susretu u Al Ainu Australci nisu nastupili s najjačim sastavom, imaju problema s ozljedama i doputovali su s pomlađenom reprezentacijom, ali bez obzira na to u ovaj dvoboj ušli su kao favoriti.

Posjed je bio u ogromnoj mjeri na strani Australije koja je imala gotovo 80 posto vremena loptu u svojim nogama, ali Jordan je bio taj koji je došao do vodstva. U 26. minuti nakon kornera je Bani Yassen pobjegao pozornosti Luonga i glavom poslao loptu u mrežu.

Šokirao je taj pogodak Australce koji su ubrzo skoro završili u još većem minusu, ali spasio ih je Matthew Ryan lijepom obranom.

U drugom dijelu Australija je stvorila nekoliko prilika preko Rogića, Ikonomidisa i Irvinea, ali do pogotka nisu došli.