Roma uvjerljiva, Pašalić ušao u sudačkoj nadoknadi i zabio u pobjedi Atalante

Jan Šneler • ponedjeljak, 14.01.2019.

Odigrane su još dvije utakmice osmine finala Kupa Italije, a hrvatske navijače posebno će veseliti pogodak Maria Pašalića u dresu Atalante...

Kompletirani su parovi četvrtfinala Kupa Italije i možemo slobodno reći da nas očekuju odlični dvoboji. Večeras su odigrane posljednje dvije utakmice osmine finala, a očekivano prolaz su izborili Roma i Atalanta. Hrvatskim navijačima posebno će biti draga pobjeda Atalante i pogodak Maria Pašalića.

Bolja je bila tijekom cijele utakmice Atalanta u odnosu na domaći Cagliari, ali do pogotka nije stizala. Momčad sa Sardinije pokazale se kao tvrd orah i vrlo spretno je odolijevala napadima gostiju. Ipak blok je puknuo u 88. minuti kada je Duvan Zapata doveo Atalantu u vodstvo. Tri minute kasnije u igru je ušao Pašalić i za samo dvije minute igre postigao pogodak i postavio konačnih 2:0

Napomenimo da Pašalić nije jedini hrvatski nogometaš koji je nastupio na današnjem susretu. U dresu Cagliarija, Darijo Srna odigrao je cijeli susret, dok je Filip Bradarić u igru ušao u 76. minuti.

Roma se nije pretjerano mučila protiv niželigaša Entella. Već u prvoj minuti susreta Patrick Schick je pogodio za vodstvo domaćih. Ako je i bilo nade domaćih, ona je već u početnim minutama srušena. Dugo se čekalo na drugi pogodak koji je došao tek u sudačkoj nadoknadi kada je gol zabio Ivan Marcano.

Bilo je jasno kako gosti nemaju nikakve šanse, a da potvrde veliku pobjedu Rome potrudili su se Schick i Javier Pastore te postavili konačnih 0:4. Nažalost, čak niti u ovoj utakmici manje draži priliku u Romi nije dobio Ante Ćorić koji je cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.