SP 2019. - Skupina C, 4. kolo, 15.01.2019, 16:15 h
Saudijska Arabija 20:24 Tunis
Tunis

Oslabljeni Tunižani svladali Saudijsku Arabiju, sami odlučuju o svojoj sudbini u zadnjem kolu

Branimir Korać • utorak, 15.01.2019.

Četvrto kolo u skupini C otvorili su Saudijska Arabija i Tunis, a Tunižani su upisali pobjedu koja ih stavlja u dobru poziciju uoči posljednjeg kola...

Iako je u prva tri kola upisala uvjerljive poraze, Saudijska Arabija mogla je pobjedom protiv Tunisa potpuno zakomplicirati situaciju u skupini C. U tom slučaju, uz pretpostavku poraza Austrije i Čilea od Danske i Norveške, čak četiri reprezentacije ušle bi u zadnje kolo s dva osvojena boda. No to se nije dogodilo i Tunis je upisao pobjedi 24:20.

Saudijska Arabija izgubila je svaku šansu za prolazak u drugu fazu Svjetskog prvenstva i njezina realnost je President's Cup, a Tunis u posljednjem kolu ima sve u svojim rukama. Igrat će protiv Austrije i taj dvoboj odlučit će o putniku dalje. Vrlo vjerojatno Tunižanima će biti dovoljan i bod, a pobjeda bi ih sigurno odvela dalje. Austriji treba pobjeda, ali sve se može zakomplicirati u slučaju austrijske pobjede i pobjede Čilea protiv Saudijske Arabije pri čemu će vrlo vjerojatno sve tri reprezentacije imati po četiri boda.

U dvoboj protiv Saudijske Arabije Tunis je ušao oslabljen neigranjem prvog vratara Maggaiza i ponajboljeg igrača Jallouza, ali da se neigranje Maggaiza ne osjeti pobrinuo se sjajno Makrem Missaoui koji je upisao čak 19 obrana uz 51 posto uspješnosti.

Rezultat je bio u egalu sve do zadnjih osam dijela prvog poluvremena kada Tunižani kreću s odvajanjem i do kraja poluvremena rade seriju 4:0 i na odmor odnose vodstvo 12:8. Sjajan u tom prvom dijelu bio je Oussama Boughanmi koji je postigao čak sedam od 12 golova Tunisa.

I u nastavku su Tunižani održavali vodstvo i ugodnu prednost, no Saudijska Arabija uspjela je zaprijetiti kada je napravila seriju 3:0 i smanjila na 19:17. Da stvar bude još teža za Tunis izravni crveni karton zaradio je Mosbah Sanai zbog neopreznog šamara kojeg je odvalio Saudijcu prilikom šuta, ali i bez njega Tunis je uspio ponovno se odvojiti i otići do pobjede.

Boughanmi je ostao na sedam golova iz prvog dijela, isti broj pogodaka postigao je i Sanai. Kod Saudijaca Mohammad Alsalem ubilježio je 11 obrana, a Ahmad Alabdulali zabio je pet golova.