SP 2019. - Skupina C, 4. kolo, 15.01.2019, 20:45 h
Austrija 17:28 Danska
Danska

Danska komplicirala pa se uozbiljila i visoko slavila protiv Austrije

Mihaela Bradovski • utorak, 15.01.2019.

U posljednjem susretu četvrtog kola skupine C Svjetskog prvenstva Danska je svladala Austriju s 28:17. Domaćin je loše počeo, ali s vremenom je podignuo igru i otišao do glatke pobjede...

I kada se očekivalo da će Danska po uzoru na Norvešku i svoj susret četvrtog kola skupine C riješiti bez većih muka, Hansen i društvo radije su reprizirali Francusku iz susreta s Korejom, odnosno Španjolsku iz dvoboja s Japanom.

Koliko su si teškim prvim poluvremenom zakomplicirali stvari prije posljednjeg, najvažnijeg okršaja saznat ćemo u četvrtak. Za razliku od njih Norvežani su do visoke pobjede došli uz maksimalnu uštedu energije.

Što vratar Austrije Pilipović, što njihove vlastite greške gurnule su danske rukometaše brzo po početku susreta u tada još lagani zaostatak, no kako punih deset minuta izabranici Nikolaja Jacobsena nisu uspjeli postići pogodak, stigao je austrijski sastav i do +4.

Greda koju je Mikkel Hansen pogodio s linije sedam metara u 15. minuti još se uvijek trese, no na sreću po živce većine prisutnih u dvorani domaćin je nešto ozbiljnijim pristupom u posljednjih desetak minuta, i uz buđenje Landina, izjednačio, preokrenuo preko Henrika Mollgaarda, a do odlaska na odmor i poveo s 11:8. Austrijski su šuteri u istom periodu postigli tek jedan zgoditak.

To prvo poluvrijeme Danska je, iako u plusu, završila s tek 52 posto uspješnosti šuta, spasile su je tek četiri od četiri izrealizirane kontre i jednako toliko preciznih šuteva s crte. Što se promašaja tiče, prednjačili su s njima Lasse Svan (0/3) i Mikkel Hansen (0/4).

U drugom su poluvremenu stvari za Dansku polako sjedale na mjesto, Austrija kvalitetom zaostaje nekoliko razina i to se u konačnici i osjetilo na rezultatu. Deset minuta prije kraja Hansen je pogodio za deset razlike, a susret je zaključen s 28:17 jednog od dva favorita ove skupine.

Magnus Landin i stopostotan Rasmus Lauge postigli su svaki po šest pogodaka, dok je Mikkel Hansen susret završio sa 4/9 učinkom. Na drugoj su strani po tri pogotka postigli Janko Božović, Robert Weber i Daniel Dicker. Niklas Landin skupio je 14 obrana.