Girona senzacionalno izbacila Atletico Madrid iz Kupa kralja, Kalinić zabio vodeći pogodak

Jan Šneler • srijeda, 16.01.2019.

Odigrane su još tri uzvratne utakmice osmine finala španjolskog Kupa kralja, a uzbuđenja nije nedostajalo. Prilično iznenađujuće i senzacionalno Girona je u gostima uspjela ostati neporažena i proći dalje...

Veliko razočarenje doživjeli su danas navijači Atletico Madrida u uzvratnom susretu osmine finala Kupa kralja. Iako je Diego Simeone na teren izašao s prilično jakom postavom, Girona se pokazala kao nepremostiv protivnik. Sve je krenulo idealno za domaći sastav jer je već u 12. minuti Nikola Kalinić zabio za 1:0. Nešto malo kasnije, hrvatski napadač ponovno je strijelac, no ovoga puta linijski sudac označio je zaleđe.

U 37. minuti Atletico je doživio šok. Jedna nepažnja domaće obrane bila je dovoljna da Valery Fernandez lijepo poentira za 1:1. To je bio jedini svijetli trenutak gostiju u poluvremenu jer je ostatak pripao boljem Atleticu. Kao da onaj prvi šok nije bio dovoljan, u 59. minuti ponovno obrana Atletica nije bila na razini i Christian Stuani zabija za 1:2. Simeone je odmah reagirao i ubacio u igru Antoinea Griezmanna.

Nije trebalo dugo čekati na odgovor domaćih jer je Angel Correa vratio prednost Atleticu. Domaći su sada morali slaviti i krenuli su svim silama prema naprijed što se isplatilo u 84. minuti kada je Griezmann poentirao za 3:2. Činilo se da je to kraj za Gironu, no u 88. minuti Seydou Doumbia zabija za 3:3 i zbog više golova u gostima vodi Gironu u četvrtfinale Kupa.

Probleme kao Atletico nisu imali Sevilla i Real Madrid. Oni su zbog pobjede u prvom susretu imali prilično opušten dan. Sevilla je na svom terenu poražena od Athletic Bilbaoa s 0:1 što nije utjecalo na konačni ishod jer je Sevilla slavila u prvoj utakmici s 3:1. Jedini strijelac bio je Gorka Guruzeta u 77. minuti.

Istim rezultatom poražen je i Real na gostovanju kod Leganesa. Madriđani su uvjerljivo slavili na Santiago Bernabeu s 3:0 i večeras nisu imali imperativ pobjede te su izašli bez većine prvotimaca. Leganes je došao do pobjede pogotkom Martina Braithwaitea iz 30. minute.