Teniski rezultat St.Etienna i Dijona, PSG siguran, branič IC Croix isključen tijekom raspucavanja

Jan Šneler • srijeda, 23.01.2019.

Zanimljivo je bilo večeras na francuskim terenima u sklopu četvrtog kola Kupa Francuske. Najuzbudljivije je bilo u susretu St. Etiennea i Dijona gdje je postignuto čak devet golova...

Kup natjecanja često mogu biti iznimno uzbudljiva i nepredvidljiva. Prije svega draž natjecanju daju i klubovi iz nižih liga koji nisu tako često u centru pozornosti. Ipak, večer je obilježio veliki broj golova na susretu St. Etiennea i Dijona te prilično raritetan slučaj isključenja igrača tijekom raspucavanja nakon produžetaka.

Kada biste spomenuli nekome da je jedna momčad imala 22 udarca na gol, 71% lopte u nogama i čak 14 kornera te im rekli da su izgubili, odgovor bi vjerojatno bio da je suparnička momčad imala sreće i došla do minimalne pobjede. St. Etienne danas nije imao te sreće te je izgubio s čak 6:3. Prilično nevjerojatan nogometni rezultat, svojstven teniskom meču, ali St. Etienne je po svim statističkim kategorijama dominirao i svejedno teško stradao.

Rano su došli gosti u vodstvo i već u 11. minuti imali prednost preko Naima Slitija. Ipak, St. Etienne se vraća i tri minute kasnije Lois Diony donosi izjednačenje. Neriješen ishod nije predugo trajao jer u 28. minuti Jules Keita ponovno dovodi goste u vodstvo. Prvi dio pripao je gostima, a u nastavku u samo sedam minuta srušili su sve nade St. Etienneu.

Prvo je Keita drugim golom u 47. minuti donio veliko vodstvo Dijonu, da bi Sliti iz jedanaesterca tri minute kasnije postavio 4:1. Jedan od najboljih igrača Dijona, Julio Tavares u 52. minuti stavio je točku na i te zabio za nevjerojatnih 5:1. Domaći su se pokušali brzo vratiti, imali dobar period dominacije, no četiri pogotka razlike bilo je ipak previše. U 60. minuti Robert Berić je zabio drugi pogodak domaćih, da bi dvije minute kasnije Kevin Monnet-Paquet zabio za 5:3.

Dominirali su domaći, imali inicijativu, ali nisu uspjeli u nemogućoj misiji. Konačan rezultat postavio je Jordan Marie u sudačkoj nadoknadi.

PSG nije imao većih problema protiv Strasbourga. Iako je Thomas Tuchel odmorio neke pojedince, većinom je prva postava bila na terenu. Već nakon četiri minute Edison Cavani je zabio za vodstvo Parižana, a bolju igru domaćih zaokružio je Angel Di Maria pogotkom u 80. minuti susreta.

Lagan zadatak imao je i Caen na gostovanju kod Viry-Chatillona (0:6), a do pobjede je stigao i Rennes na gostovanju kod Saint-Pryvea rezultatom 2:0. Ipak, osim utakmica bogatih golovima, uzbuđenja nije nedostajalo u susretu Marignanea i IC Croixa.

Kako na tom susretu nije bilo pogodaka niti nakon 120 minuta igre, pobjednika je trebalo dobiti u raspucavanju s bijele točke. Slabo su krenuli gosti, ali su se uspjeli vratiti i prekinut niz domaćih. Ipak, pobjeda 4:3 nakon jedanaesteraca nije toliko uzbudljiva. Zanimljivija je činjenica kako je, nakon što je bio precizan s bijele točke, branič IC Croixa Pierre Derville odlučio pokazati "visoku" razinu kulture i pokazati popularni "bosanski grb" navijačima zbog čega je momentalno bio isključen.

Napomenimo na kraju kako je Orleans nakon produžetaka slavio na gostovanju kod Bergeraca i tako osigurao nastup u osmini finala ovog natjecanja.