Vodeni sportovi

Mladost i Jug remizirali, Zagrepčani i dalje neporaženi u regionalnoj ligi

Jan Šneler • subota, 26.01.2019.

Odigrani su susreti 11. kola Triglav A1 lige, a najveći hrvatski dvoboj između zagrebačke Mladost i dubrovačkog Juga završio je bez pobjednika...

Odigrano je 11. kolo Triglav A1 lige, a većih promjena na vrhu nema. Tek su se neke pozicije momčadi pri vrhu promijenile. Današnje 11. kolo završilo je u sjeni velikog dvoboja najboljih hrvatskih klubova.

Sjajan derbi smo gledali između Mladosti i Juga. Ove sezone njihovi dvoboji su često napeti i uzbudljivi te su to često pravi vaterpolski spektakli. U susret je bolje ušla gostujuća momčad koja je nakon prve četvrtine imala prednost od 0:2.

Xavi Garcia nakon pet minuta igre u nastavku zabio je za 1:4, ali Žapci se uspijevaju priključiti i do poluvremena smanjiti na podnošljivih 3:4. U nastavku susreta vidjeli smo pravi spektakl. Treća četvrtina bila je iznimno bogata s čak 10 golova.

Mladost je okrenula susret, povela s 5:4 preko Miloša Ćuka i prije kraja četvrtine imala čak i prednost od 9:7. Ipak Jug je uspio smanjiti zaostatak i u posljednjoj četvrtini izjednačiti na konačnih 9:9. U posljednjoj četvrtini postignut je tek jedan pogodak. Kod Mladosti su najbolji bili Ćuk i Lovre Miloš s dva pogotka, dok su za Jug dva gola postigli Daniil MerkulovAlexandros Papanastasiou.

Jadran Split je lakoćom došao do pobjede protiv Primorca iz Kotora s 19:8. Sve su riješili domaći u prvoj četvrtini koju su dobili sa 6:1. Do kraja je ostalo samo odraditi posao. Najbolji su kod Jadrana bili Aljoša Kunac, Ivan Krapić, Zvonimir Butić i Marin Delić koji su postigli po tri pogotka.

Jednako rutinski posao odradio je splitski Mornar protiv gradskog rivala POŠK-a. Posljednjeplasirana momčad nije bila konkurentna Mornaru koji je već na poluvremenu imao lijepu prednost od 7:3. Malo su se opustili domaći te su primili previše pogodaka u drugom dijelu, ali pobjeda nikada nije došla u pitanje. Rino Burić je postigao četiri pogotka, dok je za POŠK Filip Vuleta dodao tri.