Sulić i Mihić nosili Wislu Plock do polufinala Kupa

Branimir Korać • nedjelja, 27.01.2019.

Dok je Hrvatska sa Švedskom odrađivala susret za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Herningu, Poljaci su imali na rasporedu susrete četvrtfinala Kupa...

Dan ranije Kielce je uz veliku pomoć Filipa Ivića prošlo u polufinale Kupa, a u subotu je isto napravila i Wisla Plock, a glavnu ulogu igrali su Renato Sulić i Lovro Mihić.

Wisla je za protivnika imala drugu momčad Azoty-Pulawyja i do pobjede je stigla lakoćom. U gostima je slavila s visokih 38:21, a pitanje prolaza riješila je u drugom poluvremenu.

Domaćin je izdržao do završnice prvog dijela kada je bio i u egalu 12:12, ali nakon minute odmora koju je zatražio trener Xavier Sabate, gosti su zaigrali angažiranije i odjurili do pobjede.

Najefikasniji kod Wisle bili su Renato Sulić koji je postigao sedam golova te Lovro Mihić koji je dodao šest pogodaka.