Real Madrid uz dva gola Benzeme i s igračem manje do pobjede u Barceloni

Branimir Korać • nedjelja, 27.01.2019.

Real Madrid stigao je do treće uzastopne prvenstvene pobjede slaveći u gostima kod Espanyola s 4:2. Nakon ozljede vratio se Gareth Bale, Karim Benzema radio je ono što napadač treba raditi i Madriđani su slavili...

Pobjeda je bila imperativ pred obje momčadi uoči ovog dvoboja, Real je prosuo već previše bodova i tražio je pobjedu s kojom bi došao do trećeg mjesta i na pet bodova do drugoplasiranog Atletica. S druge strane Espanyol je u krizi, u zadnje vrijeme je dosta pao i ne igra dobro, a ovdje je nastavio niz.

Real je već u četvrtoj minuti stigao do vodstva. Luka Modrić odlično je povukao napad gostiju, sjurio se u 16 metara i pucao, vratar domaćina kratko je odbio loptu, ali samo do Karima Benzeme koji je sprema u mrežu.

Modrić je odradio veliki dio posla i kod drugog gola Reala, u 15. minuti odlično je ubacio s ruba kaznenog prostora, točno na glavu Sergija Ramosa koji šalje loptu u suprotni kut i povećava vodstvo.

Deset minuta kasnije došao je red i na Espanyol, nakon dosta odbijanja lopte u 16 metara, ona iskosa dolazi do Lea Baptistaa koji zabija za smanjenje na 1:2.

Embed from Getty Images

Ipak u posljednjim trenucima prvog dijela Real dolazi i do trećeg pogotka te s plus dva odlazi na odmor. Benzema je dobro kombinirao s Viniciusom koji mu ostavlja loptu, a Francuz iskosa zabija za 3:1.

U drugom dijelu priliku je dobio i povratnik Gareth Bale i odmah je došao do pogotka. Nakon gužve u kaznenom prostoru i loše reakcije obrane, lopta se vratila do Balea koji iz blizine podiže na 4:1.

Već tada bilo je jasno da će sva tri boda za Madrid, a to nije pokvarilo niti isključenje Raphaela Varanea u 72. minuti. Francuz je napravio prekršaj kao posljednji igrač obrane i opravdano je isključen.

S igračem više Espanyol je smanjio zaostatak na 4:2, no više od toga nije uspio napraviti, strijelac je bio Rosales u 81. minuti.

Luka Modrić odigrao je dobrih 77 minuta prije nego ga je zamijenio Marcelo.