Preokret Donne Vekić za drugo kolo St. Peterburga

Petar Jenjić • utorak, 29.01.2019.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić uspješno je odradila meč prvog kola u St. Peterburgu gdje je u tri seta bila bolja od Timee Bacsinszky...

Kao osma nositeljica Donna Vekić ušla je u turnir u St. Peterburgu te stigla do pobjede u prvom kolu. Hrvatska je tenisačica sa 4:6, 6:1, 6:3 bila bolja od Švicarske Timee Bacsinszky nakon dva sata i sedam minuta igre.

Odmah na samom početku meča Bacsinszky je stigla do prve i jedine break lopte u setu te povela ubrzo s 2:0. Stečenu prednost uspjela je sačuvati do kraja seta, a hrvatska tenisačica nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti na njen servis.

Ipak, drugi je set ponudio nešto drugačiju priču s obzirom na to da je Vekić odmah na startu seta napravila break te stigla do vodstva od 3:0. Do kraja seta, kako ne bi bilo nikakve dvojbe, još je jednom oduzela servis.

Hrvatska je tenisačica dobro otvorila i posljednji set te povela s 3:1. Iako se Bacsinszky vratila na 3:3, osma nositeljica radi još dva breaka do kraja meča te dolazi do pobjede.

U drugom će kolu hrvatska igračica igrati protiv Veronike Kudermetove.