Zimski sportovi

Hirscher uvjerljivo slavio u slalomu u Schladmingu, Hrvati nisu završili drugu vožnju

Mihaela Bradovski • utorak, 29.01.2019.

Marcel Hirscher rutinski je odradio posao u drugoj vožnji u Schladmingu te je odnio uvjerljivu pobjedu. U drugoj vožnji nastupili su i Elias Kolega i Istok Rodeš, ali obojica su ostali bez plasmana...

Druga slalomska vožnja u Schladmingu potvrdila je pobjedu Marcela Hirschera koji je na kraju povećao prednost nad ostatkom društva i slavio sa sekundom i 21 stotinkom prednosti nad Alexisom Pinturaultom koji je prvu vožnju okončao na trećem mjestu.

Drugoplasirani iz prve vožnje Daniel Yule na kraju je ipak završio na postolju, ali iza Pinturaulta koji je imao 39 stotinki bolje vrijeme.

Hirscher i Pinturault su ujedno imali i najbolja vremena druge vožnje dok je treće vrijeme tog dijela imao senzacionalni Slovenac Žan Kranjec koji je na kraju sa startnim brojem 73 doskijao do 11. mjesta, a nakon prve vožnje bio je 28.

Dvojica Hrvata koji su ušli u drugu vožnju na kraju su ostali bez plasmana. Na žalost niti Istok Rodeš, a niti Elias Kolega nisu uspjeli završiti utrku te su ostali bez plasmana.