Roma se osramotila u Firenzi, Fiorentina joj utrpala nevjerojatnih sedam golova

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.01.2019.

Roma je upisala jedan od najružnijih poraza u svojoj povijesti, izgubila je u četvrtfinalu Coppa Italije od Fiorentine s pomalo nevjerojatnih 7:1...

Očajan nastup Rome u Firenzi i težak poraz od Fiorentine. Poraz nije toliko iznenađenje koliko ke iznenađujuć sam rezultat. Čak sedam golova postigao je domaćin koji je potpuno razbio Romu.

Ništa nije gostima polazilo za nogom u ovom susretu i već u 18. minuti Fiorentina je s dva gola Federica Chiese vodila s 2:0. Nije domaćina omela niti ozljeda brazilskog braniča Vitora Huga koji je morao napustiti igru već u 21. minuti.

Roma je uspjela smanjiti zaostatak u 28. minuti golom Aleksandra Kolarova, ali vrlo brzo Fiorentina ponovno odgovara, a strijelac je bio Luis Muriel za vraćanje na dva gola prednosti.

Na odmor se otišlo s tih 3:1 da bi u nastavku susreta uslijedio potop. Eusebio Di Francesco na poluvremenu je uveo u igru Edina Džeku i Lucu Pellegrinija, ali nije pomoglo.

Embed from Getty Images

Sredinom drugog dijela Marco Benassi povisio je na 4:1, a svaku nadu u povratak Rimljani su izgubili u 72. minuti kada je Džeko zaradio isključenje nakon žestokih prigovora prema glavnom sucu.

Fiorentina je nanjušila krv i do kraja došla do još tri pogotka. Dva je zabio Giovanni Simeone, a jedan Chiesa za konačnih i katastrofalnih 7:1.

Marko Pjaca na jednoj i Ante Ćorić na drugoj strani nisu ulazili u igru.