Prekinuta dominacija Juventusa, Atalanta izbacila Staru damu iz Kupa

Marjan Kreševac • srijeda, 30.01.2019.

Atalanta je prekinula dominaciju Juventusa u talijanskom Kupu. Večeras je u četvrtfinalnom ogledu bila bolja ukupnim rezultatom 3:0 i izborila polufinalni ogled s Fiorentinom...

Domaći nogometaši krenuli su vrlo agresivno od prvog sučevog zvižduka, gosti su bili na velikim iskušenjima. Giorgio Chiellini je startom u posljednji trenutak uspio spriječiti Duvana Zapatu, a Wojciech Szczesny je vršcima prstiju uspio zaustaviti pokušaj Papu Gomeza. Gosti su dobro odolijevali agresiji Atalante sve do 27. minute kada je zbog ozljede igru morao napustiti Chiellini, a na njegovo mjesto u obrani uskočio je Mattia De Sciglio.

U isto vrijeme zbog ozljede Iličića kod domaćina ušao je naš Mario Pašalić. Joao Cancelo izgubio je loptu u 37. minuti, Timothy Castagne sjurio se prema gostujućem golu i zakucao loptu u donji kut za vodstvo Atalante 1:0. Samo dvije minute kasnije bilo je već 2:0, Zapata je sjajno smjestio loptu pored gostujućeg vratara.

Juventus je puno odlučnije ušao u nastavak susreta, najbolju priliku imali su nakon kornera kada je prvo Daniele Rugani glavom zatresao okvir gola, a odbijenu loptu Khedira poluvolejem zakucao izravno u ruke domaćeg vratara. Ronaldo i Dybala imali su nekoliko obećavajućih pokušaja iz slobodnih udaraca, ali nijedna lopta nije otišla dalje od živog zida.

Kako se bližio kraj utakmice nije se primjećivalo da su domaći pod pritiskom Juventusa, naprotiv, gosti su sami sebi stvarali probleme. Kod jedne takve situacije kada je De Sciglio odigrao samoubilački pas za svog vratar Zapata je došao do lopte i pogotkom u 80. minuti riješio sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo do tada.

Mario Mandžukić nije nastupio za Juventus zbog ozljede, dok je Pašalić ušao u igru u 21. minuti kod Atalante i solidno odigrao do kraja susreta.