Zimski sportovi

Dramatičan veleslalom u Mariboru donio dvije pobjednice

Petar Jenjić • petak, 01.02.2019.

Američka skijašica Mikaela Shiffrin podijelila je pobjedu u veleslalomu koji se vozio u Mariboru sa Slovakinjom Petrom Vlhovom...

Ništa novo u ženskom Svjetskom skijaškom kupu. Do 55. pobjede karijere stigla je Mikaela Shiffrin koja je slavila u veleslalomu voženom u slovenskom Mariboru. Međutim, ovoga puta nije sama završila na vrhu pobjedničkog postolja.

Američka skijašica bila je najbrža nakon prve vožnje u kojoj je imala 48 stotinki prednosti ispred Petre Vlhove. Slovačka skijašica u drugoj je vožnji nadoknadila zaostatak te bila najbrža. Sve do donjeg dijela staze Shiffrin je imala prednost, no u cilj je ušla s identičnim vremenom kao i njena protivnica, 2:31.31.

Treće je mjesto u konačnici pripalo norveškoj skijašici Ragnhild Mowinckel koja je zaostala 93 stotinke. Andrea Komšić nastupila je u prvoj vožnji te zauzela 47. mjesto.