Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, 01.02.2019, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • petak, 01.02.2019.

U prvom susretu drugog dijela sezone u HT Prvoj ligi Lokomotiva je u Kranjčevićevoj ugostila Inter i upisala pobjedu 2:0. Lokosi su do tri boda došli zahvaljujući golovima u zadnjih deset minuta susreta...

Tomislav Valentić
48'
7
Igor Postonjski
72'

Samir Toplak

Iako je u susret ušla kao osjetni favorit, Lokomotiva se dugo mučila s Interom koji je 80 minuta pružao odličan otpor. Imali su čak i gosti iz Zaprešića nekoliko lijepih prilika, centimetri su ih dijelili od pogotka, ali nisu zabili i u završnici su pali.

Na tribinama u Kranjčevićevoj bilo je vrlo malo znatiželjnika, više ih se skupi na prijateljskim utakmicama niželigaša, ali Lokomotiva i Inter, na žalost, navikli su igrati u takvim uvjetima.

Susret je počeo mirno i bez nekih prilika, a prvi pokušaj prema golu imao je Jan Lecjaks koji je iz slobodnog udarca s 20 metara iskosa pucao preko gola.

Uslijedilo je razdoblje igre u kojem je čak Inter imao više pokušaja prema golu, prvo je Karlo Muhar pucao snažno izvana, ali ravno u Grbića, zatim je pokušao Serderov koji je gađao suprotni gornji kut, no nije bio precizan da bi u 38. minuti Inter bio nadomak vodstva. Brezovec je dobio loptu na desnoj strani i s 22-23 metra iskosa gađao suprotni kut i pogodio gredu.

Lokomotiva je imala sjajnu priliku u posljednjim sekundama prvog poluvremena, Kastrati se prošetao kroz Interovu obranu i došao sam pred Matkovića, ali on mu sjajno brani.

U drugom dijelu dugo se nije događalo ništa i tek na ulasku u zadnjih 15 minuta zakuhalo se i počele su se stvarati konkretne prilike.

U 77. minuti udarac Postonjskog glavom je blokirao Kolinger, a nakon kornera na petercu je ostao sam Kaluđerović, no jako loše je zahvatio loptu glavom i nije bilo opasnosti za Grbića.

Odmah nakon toga slijedi prijetnja na drugoj strani. Radonjić je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Matković je obranio, no tri minute kasnije, u 81. minuti, ipak prvi pogodak. Radonjić je pucao izvana, Matković je uspio odbiti loptu u vratnicu, no ona dolazi do Uzunija koji iskosa pogađa mrežu.

Taj pogodak nije dobro utjecao na Inter i dvije minute kasnije Radonjić ostaje potpuno sam u 16 metara, no vratnica spašava goste i ostaje 1:0. Ipak, imao je Inter veliku priliku za poravnanje u 90. minuti kada je Bosec sjajno pronašao samog Kaluđerovića na deset metara, no on puca jako loše i visoko preko gola.

U 91. minuti Lokomotiva rješava pitanje pobjednika. Šimunec je bio u kontaktu s Kastratijem, napadač Lokomotive pada u 16 metara i sudac Zebec dosuđuje kazneni udarac. Precizan izvođač bio je Luka Ivanušec.

Lokomotiva tako dolazi do vrijedna tri boda, a Samir Toplak može biti dijelom zadovoljan nastupom svoje momčadi.