Velić nakon poraza od Partizana: "Vidjelo se da je velika razlika u kvaliteti"

Branimir Korać • subota, 02.02.2019.

Cibona je ružno poražena od Partizana na svom parketu, gosti su apsolutno izdominirali susretom i hrvatskom predstavniku nanijeli poraz 83:59. Ivan Velić mogao je samo čestitati pobjedniku...

Trener Cibone Ivan Velić ustvrdio je kako je razlika između Cibone i Partizana ipak na kraju bila prevelika i da njegovi igrači zbog neiskustva nisu imali šanse pod obručima.

"Čestitke Partizanu, bili su apsolutno puno bolji od nas. Mi smo imali nekakvih 17-18 minuta prvog poluvremena gdje smo igrali korektno i s dobrom obranom. Bez obzira što nas šut nije služio prvo poluvrijeme, bili smo u egalu. Zadnje dvije minute smo propustili da uđemo u drugo poluvrijeme u izjednačenom rezultatu, prelako smo im dozvolili odlazak na rub dvoznamenkaste razlike. U drugom poluvremenu su oni pogodili sve što su šutnuli i to nas je sasjeklo, nismo uspjeli ući u svoj ritam. Vidjeli smo da je velika razlika u kvaliteti i da su oni pod košem izuzetno jaki u odnosu na naše momke kojima je ovo prva ozbiljna sezona na ovom nivou, mislim na Krešu i Bundovića. Partizan je ekipa iz Eurokupa koja je za dlaku izgubila Top 8 i mislim da će ostale ekipe iz vodeće četvorke s njim imati velike probleme", prenosi klupska stranica Velićevu izjavu.

Partizanov trener Andrea Trinchieri posebno je isticao obranu svoje momčadi koja je bila na visokoj razini.

"Najvažnija stvar za moju ekipu poslije Eurokupa je onaj završetak, da se vratimo na teren i zaboravimo, da počnemo opet kopati. Imali smo ok start, od pete do 15. minute prvog poluvremena bili smo loši u obrani, ali poslije smo našli balans i s obranom smo dobili utakmicu. Gađali smo naše centre koji su bili efikasni, ali to je baš momčadska pobjeda i mislim da smo bili malo bolji sa koncentracijom i obranom tijekom utakmice. Cibona i Partizan su povijest europske košarke i to nitko nikad neće moći negirati. Ova dvorana za mene nije kao svaka druga."