Partizan razbio vrlo blijedu Cibonu u Domu Dražena Petrovića

Branimir Korać • subota, 02.02.2019.

Cibona je odigrala vrlo lošu utakmicu protiv beogradskog Partizana i u svojoj dvorani upisala je težak poraz. Beograđani su lakoćom došli do pobjede 83:59...

Iako je Partizan u ovaj susret ušao u statusu priličnog favorita, ipak se očekivao donekle neizvjesniji dvoboj i bolji Cibonin otpor. No od toga nije bilo ništa, Velićeva momčad bila je vrlo blijeda i nije zaslužila ništa više od ovakvog poraza.

Partizan je potpuno dominirao i od početka izgledao kao bolji i zainteresiraniji protivnik, Cibonu nije služio šut, imala je ogroman broj izgubljenih lopti i jednostavno bolje niti nije mogla proći s ovakvim nastupom.

Još u prvoj četvrtini kako-tako, vodila je Cibona nakon Markotine trice (jedine u prvom poluvremenu) 14:12, ali odmah nakon toga Partizan je povezao seriju 8:2 i s prednosti završio prvu četvrtinu.

I u drugoj dionici Cibona je u jednom trenutku povela i to ponovno Markotinim košem, ovaj put za 22:20, imala je i 32:31 dvije i pol minute prije poluvremena da bi Partizan završio drugu dionicu serijom 10:0 te vodo na poluvremenu 41:32.

Pokazat će se kako je to bila ključna serija koja je prelomila dvoboj jer se Cibona više nije oporavila, čak niti pokazala znakove oporavka.

Umjesto da u početku drugog dijela pokuša pritiskom smanjiti zaostatak i vrati se u utakmicu, Cibona je potpuno pala, Partizan pobjegao na 20 razlike i rutinski odrađivao posao u nastavku dvoboja. Ogroman broj izgubljenih lopti s Cibonine strane, njih čak 20, u velikoj mjeri pomogao je Partizanu da izbjegne bilo kakve stresove u ovom dvoboju.

Najbolji kod Cibone bili su Marko Ljubičić s 18 poena, a Damir Markota dodao je 11 poena i šest skokova. Kod pobjednika Đorđe Gagić ubacio je 16 poena, a po 12 su dodali Marcus Paige i Jock Landale.