Cedevita ispustila visoku prednost u Laktašima, ali ipak uzela pobjedu

Branimir Korać • subota, 02.02.2019.

Cedevita je uspješno odradila gostovanje u Laktašima kod Igokee i upisala pobjedu 78:75. Mogla je Cedevita i lakše do pobjede, ali je dopustila domaćinu u nastavku susreta povratak na minimalan zaostatak...

Vrlo važnu pobjedu upisala je Cedevita u Laktašima gdje je svladala Igokeu sa 78:75. U zanimljivom dvoboju odluka je pala u završnici susreta kada je Cedevita imala dovoljno mirnoće završiti posao i otići do pobjede. Bilo je malo kompliciranja, dopustili su domaćinu povratak iz minusa 15 poena, čak i kratkotrajno vodstvo, ali serijom 6:0 u završnici Rimčeva momčad ipak je slavila.

Dugo se činilo da će to biti rutinski posao za Cedevitu. Na otvaranju drugog poluvremena vodila je 43:28 nakon trice Ramljaka, no Igokea je počela polako smanjivati zaostatak.

U završnici treće dionice tricom Adamovića Igokea je uspjela smanjiti zaostatak na 51:52 nakon čega Cedevita radi 7:0 i ponovno se polako odvaja.

Međutim domaćin se nije predao i uspio je ponovno smanjiti zaostatak na samo poen razlike. Igralo se dugo koš na koš da bi dvije minute prije kraja Igokea stigla do vodstva. Naime nakon dosuđenog prekršaja dodijeljena je i tehnička Ramljaku i Cedevitinoj klupi, Adamović je pogađao slobodna bacanja i Igokea je tako povela 73:72.

No nakon toga Pullen, Cobbs, Katić i Murić rade seriju i odvode Cedevitu na 78:73 i rješavaju pitanje pobjednika.

Elgin Cook ubacio je 17 poena, a Toni Katić dodao je 15. S druge strane Marko Luković ubacio je 22 poena, a Vuk Radivojević 14.