Ne ide kod kuće, ide u gostima: Zadar upisao važnu pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 03.02.2019.

Zadar je stigao do šeste pobjede u ABA ligi ove sezone te je još jednom potvrdio kako puno bolje igra u gostima bez pritiska nego na svom parketu...

Zadar je najlošiji domaćin ABA lige što je nekada bilo posve nezamislivo, ali danas je realnost, no zato u gostima igra vrlo dobro. Upisao je četvrtu pobjedu u pet susreta, a ovaj put svladao je Megu i tako izravno pomogao Partizanu u borbi za ulazak u doigravanje.

Pomogli su Zadrani prvenstveno sebi jer su stigli do velike pobjede kod vrlo neugodnog protivnika, svladali su ga 97:85 i tako se odvojili od Petrol Olimpije i Krke koje sada imaju pobjedu manje.

Na gostovanje kod Mege Zadrane su ispratili s dosta skepse, imali su tri uzastopna poraza u ABA ligi, posebno bolan bio je onaj posljednji od Krke, a niti u prvenstvenom dvoboju s Goricom nisu briljirali. No sve je to bilo motiv više za Nazorovu momčad koja je odradila jako dobar posao i na kraju upisala zasluženu pobjedu.

Od početka dvoboja Zadrani nisu dopustili Megi da preuzme stvari u svoje ruke i dominaciju u ovom susretu, držali su se jako dobro i održavali malu prednost. Na poluvremenu su vodili 50:45, napad je funkcionirao jako dobro i sve je vodilo prema pobjedi Nazorovog sastava.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je ključan. Zadar ne samo da je tu odbio nalet domaćina i nije dopustio približavanje već je istovremeno stvarao razliku te do sredine treće dionice imao je visoko vodstvo 65:50.

Mega je ipak uspjela vratiti zanimljivost u dvoboj smanjivši na početku posljednje dionice tricom Miškovića na 75:72, ali odgovorio je Vuković koji sam radi seriju 9:0 i odlučuje pobjednika.

Kwame Vaughn bio je prvo ime susreta s 23 poena, sedam skokova i osam asistencija dok je Luka Žorić dodao 15 poena. Kod domaćina Nikola Mišković ubacio je 25 poena uz devet skokova.