Roma u krizi rezultata, Milan u naletu može doći do vrijedna tri boda

Jan Šneler • nedjelja, 03.02.2019.

Fantastičan susret očekuje nas u 22. kolu talijanske Serie A. U direktnom dvoboju za mjesto u Ligi prvaka, Roma će na Olimpicu dočekati Milan...

Na velebnom Olimpicu u Rimu večeras će Roma ugostiti Milan u susretu 22. kola Serie A. Ovaj derbi direktni je dvoboj za Ligu prvaka jer se Milan nalazi na četvrtom mjestu s 35 bodova, a Roma na petom s bodom manje. Sudeći po trenutnoj formi Roma definitivno ne izgleda dobro i Milan ima velike šanse.

Krenulo je u 20. kolu protiv Torina. Roma je imala velikih 2:0 na poluvremenu, igrala je puno bolje od gostiju da bi u 67. minuti rezultat bio 2:2. Pogotkom Stephana El Shaarawyja Roma se uspjela spasiti i slaviti s 3:2. Ipak, tjedan dana kasnije Roma gostuje kod Atalanta. Prava rapsodija u prvom dijelu. U 40. minuti El Shaarawy zabija za 3:0. Atalanta smanjuje na 1:3 u prvom dijelu i do 71. minuti izjednačava. Konačni potop dogodio se prije nekoliko dana u Kupu Italije. Roma je poražena od Fiorentine sa 7:1.

Čak i da se igra s juniorima, takav poraz ne može biti prihvatljiv. Danas će protiv Milana imati problema jer igraju bez Cengiza Undera, Diega Perottija, Juana Jesusa, Bryana Cristantea i Stevena N'Zonzija. Roma se definitivno traži i ovo je idealna prilika za Milan.

Milan s druge stran igra odlično. U Kupu su izbacili Napoli, u Serie A ne znaju za poraz od kraja prosinca i ogleda s Fiorentinom i momčad Gennara Gattusa izgleda dobro. Dolazak Krzysztofa Piateka i odlazak Gonzala Higuaina odlično je primljen kod navijača i u Milanu se nadaju da je ovo sezona u kojoj će ući u Ligu prvaka i napraviti temelje momčadi za borbu za naslov prvaka u narednim godinama.

Izostanaka imaju te Gattuso ne može računati na Cristiana Zapatu, Mattiju Caldara, Lucasa Bigliu, Giacomo Bonaventuru i Jose Reinu. Ipak, unatoč činjenici što Roma igra doma, Milan izgleda puno bolje i ne bi bilo nikakvo iznenađenje da Rossoneri danas slave.