Dijon lakoćom protiv četvrtoligaša, Nantes slavio u dvoboju prvoligaša

Petar Jenjić • utorak, 05.02.2019.

Odigrane su tri utakmice osmine finala francuskog Kupa u kojima nije bilo prevelikih iznenađenja. Vrijedi izdvojiti kako je u dvoboju prvoligaša Nantes bio bolji od Toulousea...

Dijon nije imao prevelikih problema protiv četvrtoligaša Croixa kojeg je u gostima svladao s 3:0 te tako izborio ulazak među osam najboljih.

Problemi za domaćina stigli su u četvrtoj minuti kada je Mamadou Dia zaradio izravan crveni karton, a gosti dobili penal. Siguran je izvođač bio Julio Tavares. Igrala se 27. minuta kada je Dijon potvrdio prolazak u sljedeću fazu, strijelac je bio Florent Balmont. U samoj završnici susreta konačan je rezultat postavio Wesley Said.

U osmini finala susrela su se i dva prvoligaša, a do pobjede je na domaćem terenu stigao Nantes koji je rezultatom 2:0 bio bolji od Toulousea.

Oba pogotka domaćin je postigao u prvom poluvremenu, a u vodstvo ga je doveo Kalifa Coulibaly u devetoj minuti. Konačan rezultat postavio je Anthony Limbombe u završnici poluvremena.

Dodajmo i to kako je utakmica dvaju drugoligaša otišla na stranu Orleansa koji je minimalno slavio na gostovanju kod Metza. Pogodak vrijedan prolaska dalje postigao je Quentin Lecoeuche iz penala u 20. minuti.