Niko Kovač ovaj put sretnije ruke u Berlinu, Bayern kroz produžetke do četvrtfinala

Mihaela Bradovski • srijeda, 06.02.2019.

Poznati su svi sudionici četvrtfinala Njemačkog kupa. Bayern je izborio prolaz pobjedom u produžecima u Berlinu protiv Herthe, a najuvjerljiviji bio je RB Leipzig...

Niko Kovač ovaj put preživio je gostovanje u Berlinu iako još jednom nije bilo lako. U prvenstvu je ovdje upisao poraz, ali u DFB Pokalu bio je uspješan i slavio je protiv Herthe nakon produžetaka s 3:2.

Potpuno je to zaslužena pobjeda Bayerna koji je bio bolji i trebao je i lakše doći do pobjede. Domaćin je rijetko prijetio, uglavnom se branio, ali je odlično koristio prilike koje su mu se ukazivale.

Već u trećoj minuti Hertha je povela kada je Salomon Kalou odlično proigrao Maximiliana Mittelstadta, a on je s ruba 16 metara zabio za vodstvo.

Bayern je ipak imao spreman odgovor i već u sedmoj minuti stigao je do poravnanja. Nakon ubačaja s desne strane Robert Lewandowski nije uspio zaprijetiti iz teške pozicije, ali lopta se odbila do Sergea Gnabryja koji bez razmišljanja zabija.

Embed from Getty Images

Isti igrač je u središtu pozornosti i u 49. minuti, ovaj put krasno ga je iz prve proigrao James Rodriguez, a Gnabry ne griješi nakon što je došao sam pred vratara. Domaćin je u 67. minuti iz ničega došao do poravnanja. Potpuno bezopasna lopta išla je do Matsa Hummelsa koji ju je htio glavom vratiti vrataru, napravio je to jako loše i dodavanje presijeca Davie Selke te iskosa zabija za 2:2.

Uzalud su Bayernu bili svi pokušaji do kraja regularnog dijela, do pogotka nije došao i odluka je pala u produžecima. Tamo je zabio Kingsley Coman i odveo Bayern u četvrtfinale.

Augsburg se provukao na gostovanju u Kielu gdje je slavio s 1:0 golom Michaela Gregoritscha u 85. minuti nakon što je domaćin bio u najmanju ruku ravnopravan protivnik i nije zaslužio gubiti. Istim rezultatom RB Leipzig je svladao Wolfsburga, ali ovdje je gol pao u ranoj fazi i to već u devetoj minuti kada je Matheus Cunha osigurao prolaz domaćinu. Josip Brekalo ušao je u 59. minuti.

Schalke je imao lagan posao protiv Fortune koju je svladao s 4:1 uz dva gola Salifa Sanea te po jedan Ahmeda Kutucua i Marka Utha. Rouwen Hennings bio je strijelac za Fortunu kada je već sve bilo poznato.