PSG se izvukao u produžecima protiv trećeligaša, Rennes iznenadio Lille

Jan Šneler • srijeda, 06.02.2019.

Na rasporedu su bili i susreti osmine finala Kupa Francuske, a sva tri ogleda bila su uzbudljiva. Najveće iznenađenje priredio je trećeligaš Villefranche koji nije prošao dalje, ali je odveo PSG u produžetke...

Iako PSG nije izgubio, u redovima Villefranchea sigurno su zadovoljni odigranim susretom. Parižani su krenuli u nešto promijenjenom sastavu u odnosu na susret s Lyonom, no još uvijek su imali kontrolu nad susretom. Preciznije rečeno, potpuno su dominirali i pravo je iznenađenje da PSG nije riješio pitanje pobjednika prije isteka regularnog dijela.

Kako to nisu uspjeli, ušlo se u produžetke u kojima je PSG ipak rutinski došao do slavlja. U 102. minuti Julian Draxler zabija za vodstvo gostiju, dok svega deset minuta kasnije Moussa Diaby povećava prednost PSG-a na 0:2. Iako je bilo jasno kako je riješen pobjednik i putnik u četvrtfinalnu završnicu, Edinson Cavani je još jednim pogotkom postavio konačnih 0:3.

U susretu Rennesa i Lillea bilo je iznimno napeto. Već nakon 19 minuta igre, zbog ružnog starta, Adama Soumaoro je isključen te su gosti ostali s igračem manje. Iako nisu bili kompletni, gosti su u drugom dijelu došli u vodstvo preko Nicolasa Pepea.

Njihovo slavlje ipak nije bilo dugoga vijeka jer su manje od deset minuta kasnije izjednačili domaći. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Theoson Sietbatcheu. Činilo se kako ćemo ući u još jedne produžetke, no Sietbathceu je svojim drugim pogotkom u 91. minuti donio svojoj momčad prolaz.

Dodajmo još kako je Vitre nakon velike borbe svladao Lyon Duchere. Gosti su vodili s 0:2, no u svega devet minuta domaći su se vratili i zaključili poluvrijeme s neriješenim ishodom. Podjednake su bile obje momčadi, ali domaći su iskoristili nepažnju gostiju te došli do pogotka u samom smiraju susreta. Precizan s bijele točke bio je Laurent.