Viktor Galović bez polufinala Challengera u Budimpešti

Mihaela Bradovski • petak, 08.02.2019.

Viktor Galović nije uspio upisati pobjedu u četvrtfinalu Challengera u Budimpešti. Igrao je protiv osmog nositelja Aleksandera Bublika i upisao poraz u tri seta...

Hrvatski tenisač Viktor Galović nije se probio među četiri najbolja na Challengeru u Budimpešti. U četvrtfinalu je igrao protiv 172. igrača svijeta Aleksandera Bublika koji je bio uspješniji u tri seta.

Galović nije imao loš start, u prvom setu bio je bolji igrač i vrlo brzo došao je do breaka, ali nije tako i nastavio. Krenuo je s 3:0, imao problema u petom gemu gdje je spasio tri break lopte i do kraja prvog seta nije dopustio nove prilike Kazahstancu i uzeo je set sa 6:3.

U drugom i trećem setu imao je po jedan krizni gem, u osmom gemu drugog i trećem trećeg seta gubio je svoj servis i Bublik je to iskoristio i prošao dalje. S druge strane Kazahstanac nije dopustio Galoviću u tom razdoblju nikakvu šansu na svom servisu.

U polufinalu Bublika očekuje dvoboj protiv 12. nositelja Filipa Horanskog.