Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 09.02.2019, 17:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2284

Branimir Korać • subota, 09.02.2019.

Dinamo je upisao i drugu pobjedu u nastavku sezone, ali uz dosta muke. U Maksimiru je gostovala Istra 1961, a Dinamo je došao do pobjede 1:0 golom Brune Petkovića u 86. minuti iz kaznenog udarca...

Bio je Dinamo bolji protivnik, na kraju zasluženo slavio, ali potrošio je više živaca nego što je trebalo. Istra 1961 pružila je čvrst otpor i mučila Modre, ali na kraju je ipak pogodak Brune Petkovića iz kaznenog udarca u 86. minuti presudio.

U prvih 20 minuta najopasniji bio je Mislav Oršić koji je jednom pucao pokraj gola, a drugi put u blok Grujevića od kojeg se lopta odbila u korner. Tražio je tu Dinamo kazneni udarac zbog igranja rukom Grujevića, ali igra se nastavila ubacivanjem iz kornera.

Uslijedilo je razdoblje skromne igre, a onda u 36. minuti nova prilika za Modre. Ovaj put odlično je pucao Olmo, ali vratnica je spasila goste.

Jedina prava prilika za Istru upisana je u 43. minuti kada su gosti istrčali kontranapad, ali loše ga je zaključio Sane.

U drugom dijelu Dinamo je pritisnuo i tražio pogodak, ali prvo se dobro ispromašivao. Požrtvovni Grujević odličnim blokom spasio je Istru nakon udarca More, zatim Čondrić čita pokušaj Olma pa u 74. minuti i Petkovića koji je odlično pucao glavom, ali vratar Istre sjajno je obranio njegov pokušaj.

U 86. minuti ipak pogodak Modrić. Dosuđen je kazneni udarac koji je realizirao Petković, a prethodilo mu je igranje rukom Grujevića.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 1:0, zaslužena, ali i teško izborena pobjeda Dinama.