Odličan nastup Ukića nedovoljan Levalloisu kod Le Mansa

Branimir Korać • subota, 09.02.2019.

20. kolo francuskog prvenstva donijelo je Roku Leniju Ukiću gostovanje kod Le Mansa, jednog od konkurenata u borbi za ulazak među osam. Domaćin je na kraju bio uspješniji te upisao pobjedu...

Unatoč odličnom nastupu Roka Lenija Ukića, Paris Levallois nije uspio doći do pobjede u Le Mansu. Gosti su jednostavno imali premalo igrača na željenoj razini i tako nisu imali nikakve šanse.

Od početka susreta Levallois je bio u rezultatskom zaostatku, ali u zadnjoj četvrtini, šest i pol minuta prije kraja uspio je tricom Ukića poravnati na 59:59.

Imali su gosti i nekoliko napada za preuzimanje vodstva, nisu ih iskoristili i Le Mans se odvojio te na kraju slavio čak uvjerljivo s 80:69.

Ukić je predvodio goste s 21 poenom (3/4 za dva, 4/7 za tri, 3/3 slobodna) i četiri asistencije, Ekene Ibekwe dodao je 19 poena i pet skokova, a Nobel Boungou Colo 14 poena i 11 skokova.

Kod Le Mansa Michael Thompson upisao je 24 poena, a Cameron Clark 14 poena uz pet skokova.