Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 10.02.2019, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 460
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Kruno Šarić
Inter-Zaprešić
0:3 Rijeka
Jakov Puljić 66', 74'
Stjepan Lončar 69'
Rijeka

Rijeka proigrala u zadnjih pola sata, Puljić zabijao, a Gorgon pripremao pogotke

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.02.2019.

Rijeka je u susretu 20. kola hrvatskog prvenstva gostovala u Zaprešiću kod Intera i upisala pobjedu 3:0. Domaćin se dobro držao do 66. minute, a kada je prvi put lopta završila u Matkovićevoj mreži, sve je bilo lakše za goste...

Robert Mišković
75'
34
Juraj Ljubić
82'
16
Tomislav Haramustek
86'
Samir Toplak
14
(do 84')
11
(do 61')
Igor Bišćan

Prvi nedjeljni dvoboj 20. kola HT Prve lige donio je gostovanje Rijeke u Zaprešiću kod Intera i pobjedu 3:0. Riječani su zasluženo slavili nakon što su u drugom poluvremenu zaigrali dosta bolje i skromnih prvih 45 minuta ostavili iza sebe.

Inter se pokazao u dobrom svjetlu u prvom poluvremenu, igrao je dobro prijetio Slugi pa čak bio i bolji u nekim fazama igre, međutim u nastavku se ispuhao, Rijeka je u potpunosti preuzela kontrolu nad susretom i za samo osam minuta riješila pitanje pobjednika.

Zaprešićani su najčešće prijetili preko Ajayija koji je stvarao velike probleme Riječanima po desnoj strani što je nekako bilo i očekivano s obzirom na probleme koje tu Bišćan ima. Ipak, pogodaka nije bilo iako je bilo nekih prilika.

U zadnjih 15 minuta prvog dijela Rijeka je prijetila preko Kvržića koji je imao dva jako dobra pokušaja, ali nisu završili u mreži.

U drugom dijelu prva konkretna prijetnja stigla je praktički u istoj minuti kada je pogodak. Maxwell Acosty odlično je pucao glavom, ali Matković je sjajno odbio u korner. Nakon kornera lopta dolazi do Jakova Puljića koji dovodi Rijeku u vodstvo.

Već tri minute kasnije 2:0 za goste. Gorgon je primio loptu i lijepo proigrao Puljića koji ostavlja loptu za Lončara, a on bez problema zabija.

Zaprešićani su potpuno pali i ubrzo je došao i treći gol. Odlično su kombinirali Gorgon i Tibor Halilović, Gorgon dolazi sam pred vratara i dodaje loptu za Puljića koji je imao vrlo lagan zadatak.

Do kraja susreta u redovima Rijeke debitirao je i Robert Murić, no novih pogodaka nije bilo.