Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 10.02.2019, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 17 308
Suci: Damir Batinić, Vedran Đurak, Kristijan Novosel, četvrti sudac: Andrej Burilo

Petar Jenjić • nedjelja, 10.02.2019.

Nogometaši Hajduka na domaćem su terenu, u vrlo dobroj utakmici, svladali Lokomotivu rezultatom 2:1 i tako nastavili s vrlo dobrom igrom u proljetnom dijelu sezone...

Loren Maružin
80'
Goran Tomić

Više od 17 tisuća gledatelja došlo je pogledati Hajduk nakon više od četiri mjeseca. Domaći navijači imali su razloga za zadovoljstvo na kraju vrlo zanimljive utakmice u kojoj smo vidjeli dosta lijepih poteza i prilika na obje strane. Ipak, do pobjede je s 2:1 stigao Hajduk koji je ipak za taj pogodak bio bolji od zagrebačke momčadi te tako stigao do sedme pobjede sezone.

Početni period susreta pripao je Hajduku koji je nekoliko puta zaprijetio prema golu protivnika. Pokušao je Mijo Caktaš glavom, a zatim i Anthony Kalik, no pucali su pored gola. U 14. minuti u šansi je bio Francesco Tahiraj, no situacija pred golom Lokomotive završila je jednakim ishodom kao prethodne dvije.

Nakon toga dva je puta zaprijetila zagrebačka momčad, a posebno treba izdvojiti atraktivan pokušaj Frana Karačića škaricama, no Josip Posavec nije morao reagirati. I onda u 28. minuti Hajduk je bio najbliže golu, nakon ubačaja iz kornera Borja Lopez je pucao glavom, a loptu s gol linije i siguran pogodak spasio Ivo Grbić.

Domaćin je nešto bolje odigrano prvo poluvrijeme okrunio pogotkom u 41. minuti. Iz kornera je ubacio Ante Palaversa, a Ardian Ismajli glavom pospremio loptu u mrežu Lokomotive.

Već nakon 30 sekundi igre u drugom poluvremenu Jairo je pobjegao suparničkim braničima i sjurio se u kazneni prostor, no vratar Lokomotive obranio je njegov udarac. Međutim, sedam minuta kasnije Lokomotiva se vraća u utakmicu, Jan Lecjaks napravio je najveći dio posla i proigrao Myrta Uzunija koji s deset metara šalje loptu u sami kut Hajdukova gola.

Uslijedio je ponovno dobar period Hajdukove igre, a domaćin je to potvrdio u 63. minuti. Bila je to dobra akcija u kojoj su sudjelovali Jairo i Tahiraj, a potonji je ostavio loptu za Caktaša koji je ispratio akciju i doveo ponovno Hajduk u vodstvo.

Sjajnu priliku imali su gosti deset minuta kasnije kada je Posavec spasio Hajduk od sigurnog pogotka. Dva je puta iz blizine pucala Lokomotiva, jednom Dejan Radonjić glavom, a jednom Uzuni, no vratar domaće momčadi sjajno je dva puta reagirao.

Rezultat se do kraja susreta više nije promijenio.