Russell Westbrook ušao u povijest i preskočio Chamberlaina, briljantna predstava Paula Georgea

Branimir Korać • utorak, 12.02.2019.

U preostalim noćašnjim susretima u NBA ligi istaknuo se dvoboj u Oklahoma Cityju gdje je Thunder ugostio Portland Trail Blazers, a Russell Westbrook desetim uzastopnim triple-double učinkom upisao se u povijest...

Russell Westbrook upisao se u povijest prestigavši velikog Wilta Chamberlaina s ubilježenim desetim uzastopnim triple-double učinkom. Bila je to luda večer u kojoj je Westbrook briljirao s novim triple-doubleom, ali i malo ostao zasjenjenim briljantnim nastupom Paula Georgea.

Blazersi su upisali drugi poraz zaredom i to nakon što su zaostajali gotovo 20 poena na poluvremenu zahvaljujući šutu McColluma 4/15, a Lillarda 1/10 na odmoru. Lillard se kasnije probudio, Blazersi došli na minus pet krajem treće dionice, ali domaćin je izdržao.

George je bio nezadrživ s 47 poena (8/13 trica), 12 skokova i deset asistencija, a Westbrook je dodao 21 poen, 14 skokova i 11 asistencija. Kod Blazersa Lillard je skupio 31 poen, sedam skokova i šest asistencija, a Jake Layman 17 poena.

Toronto Raptorsi u tijesnom susretu svladali su Brooklyn Netse sa 127:125. Pobjedu Raptorsima donio je Kawhi Leonard ubačajem četiri sekunde prije kraja, imali su gosti zadnji napad, ali pokušaj D'Angela Russella nije bio precizan.

Marc Gasol upisao je prvi domaći nastup u dresu Toronto Raptorsa i odmah stigao do pobjede i to uz dobar učinak, znatno bolji nego protiv Knicksa u debiju. Ovaj put dobio je 22 minute i upisao 16 poena uz šest skokova.

U osmoj uzastopnoj domaćoj pobjedi protiv Netsa Raptorse su predvodili Leonard s 30 poena i osam asistencija te Serge Ibaka s 18 poena i 12 skokova. Kod Netsa D'Angelo Russell ubacio je 28 poena uz sedam skokova i 14 asistencija, Joe Harris dodao je 24 poena (7/8 trica), a Allen Crabbe 22 poena (6/10 trica).

Odlično otvaranje drugog poluvremena pomoglo je Pistonsima da pobjedu Wizardsima i upišu pobjedu 121:112. Ovo im je četvrta pobjeda zaredom i polako idu prema 50-postotnom omjeru.

Izmijenjen roster Wizardsa u odnosu na početak sezone, trenutno nema ozlijeđenih Johna Walla i Dwighta Howarda, razmijenjen je i Otto Porter, no bore se i dalje i u Detroit su došli s dvije pobjede u nizu. Ovdje su ipak naišli na raspoložene Blakea Griffina i Andrea Drummonda koji su bili razlika.

Drummond je završio susret s 32 poena i 17 skokova, a Griffin s 31 poenom, devet skokova i devet asistencija. Kod Wizardsa Bradley Beal upisao je 32 poena, deset asistencija i šest skokova, a Bobby Portis 24 poena (6/10 za tricu) uz pet skokova.

NBA:
Denver Nuggets - Miami Heat 103:87 (Nikola Jokić 23p, 12s/Justise Winslow 15p)
Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers 120:111
Toronto Raptors - Brooklyn Nets 127:125
Detroit Pistons - Washington Wizards 121:112
Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 99:112 (Zach LaVine 27p, 7a/Giannis Antetokounmpo 29p, 17s, 8a)
Houston Rockets - Dallas Mavericks 120:104 (James Harden 31p, 8s/Luka Dončić 21p, 10s)

• x&yzd12.02.2019. u 12:02
    Stavljati Westbrooka u istu recenicu sa Chamberlainom je smijesno.