Šapovalov slavio u dva seta, Škugor poražen na startu Rotterdama

Petar Jenjić • utorak, 12.02.2019.

Franko Škugor poražen je na startu ATP turnira koji se igra u Rotterdamu, bolji je od hrvatskog tenisača bio Kanađanin Denis Šapovalov koji je slavio u dva seta...

Nakon uspješno odrađenih kvalifikacija Franko Škugor poražen je na startu turnira u Rotterdamu. Bolji je od hrvatskog tenisača bio Kanađanin Denis Šapovalov sa 7:5 6:3. Trenutno 25. tenisač svijeta stigao je do pobjede nakon sat i 25 minuta igre.

Šapovalov je bolje krenuo u meč i napravio break za vodstvo od 3:1, no dva servis gema kasnije uzvraća hrvatski tenisač te dolazi do poravnanja. Pri zaostatku 5:4 Škugor je spasio dvije set lopte, nakon čega je bio i na korak od tie-breaka, no kanadski tenisač iskoristio je ukupno treću priliku za set i slavio sa 7:5.

Deseti nositelj igrao je na krilima kraja prvog seta te je s nova dva breaka stigao do vodstva od 4:0. Uspio je Škugor vratiti jedan break zaostatka, međutim, više od toga nije išlo i Kanađanin je mirno priveo današnji meč prema kraju.